prof. ndzw. dr hab. n. med. Łukasz Gawęda

prof. ndzw. dr hab. n. med. Łukasz Gawęda

prof. ndzw. dr hab. n. med. Łukasz Gawęda

Psycholog, pracownik II Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Był również pracownikiem Uniwersytetu SWPS.  Kierownik, wykonawca oraz opiekun grantów badawczych finansowanych ze środków MNiSW i NCN. Dwukrotny stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców. Przebywał na dwuletnim stypendium zagranicznym w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii w Hamburgu (Prof. Steffen Moritz). Ukończył szkolenie CBT z elementami terapii psychodynamicznej.

Autor wielu publikacji w najlepszych czasopismach z zakresu psychiatrii i psychologii klinicznej. Członek redakcji Psychiatry Research oraz Frontiers Psychiatry. Współpracuje z licznymi ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą.

Zainteresowania naukowe i kliniczne przede wszystkim obejmują psychologiczne mechanizmy stanów ryzyka psychoz oraz zaburzeń psychotycznych. Interesuje się różnymi kontekstami rozwoju zniekształceń poznawczych, w tym rolą traumy i przywiązania w zaburzeniach psychotycznych.

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".