Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne.

Konferencja Edukacyjno-Szkoleniowa Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne.

25.01.2023

psychoterapia mlodych konferencja 1

28-29.03.2023 roku  w Poznaniu odbędzie się konferencja: „Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne”. Organizatorem konferencji jest Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, kierowane przez prof. Ewę Mojs.  W konferencji udział wezmą między innymi przedstawiciele Centrum CBT i wykładowcy Szkoły Psychoterapii Centrum CBT dr n. o zdr. Anna Kaźmierczak-Mytkowska oraz prof. dr hab. Tomasz Wolańczyk.

Tematyka konferencji

Tematami przewodnimi konferencji będą problemy psychiczne dzieci i młodzieży oraz transformacja w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i rodziny. Zaprezentowane zostaną projekty rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia psychicznego zgodnie z zaplanowaną i stopniowo wprowadzaną reformą sytemu. Konferencja jest kontynuacją konferencji, która się odbyła w 2022 roku, podczas której tematy związane z problemami psychicznymi dzieci i młodzieży i możliwościami interwencji nie zostały wyczerpane.

Podczas tegorocznej konferencji  będą omawiane zarówno nowe zjawiska takie jak trauma zbiorowa, jej wpływ na zdrowie dzieci i młodzieży jak i nowe możliwości interwencji terapeutycznych. Konferencja zaprezentuje najnowocześniejsze, oparte na dowodach interwencje w zakresie leczenia, edukacji i profilaktyki u dzieci, młodzieży, młodych dorosłych, rodzin. Począwszy od analizy interakcji rodzic-niemowlę w terapii, zmianami rozwojowymi w terapii oraz przebiegiem i rezultatami psychoterapii dzieci, młodzieży i rodzin w różnych paradygmatach psychoterapeutycznych.

Badacze i praktycy

Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili zarówno badaczy jak i praktyków, którzy zechcą się podzielić z wskazówkami praktycznymi w zakresie interwencji psychologicznych. Konferencja odbędzie się z udziałem gości zagranicznych – psychoterapeutów z Niemiec i Ukrainy, którzy przedstawią rozwiązania praktyczne w zakresie prowadzenia psychoterapii. W konferencji udział wezmą między innymi przedstawiciele Centrum CBT i wykładowcy Szkoły Psychoterapii Centrum CBT dr n. o zdr. Anna Kaźmierczak-Mytkowska oraz prof. Tomasz Wolańczyk.

Ważną częścią konferencji będą także panele dyskusyjne dotyczące niepokojów młodych terapeutów jak i rozterek tych doświadczonych, a także warsztaty. Warsztaty poświęcone będą zarówno rozwiązywaniu konkretnych problemów terapeutycznych, jak i rozwojowi osobistemu terapeutów.

Projekty rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia psychicznego

Celem konferencji „Psychoterapia Młodych” jest także przedstawienie transformacji w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i rodziny, zatem zaprezentowane będą także projekty rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia psychicznego zgodnie z zaplanowaną i stopniowo wprowadzana reformą sytemu.

Organizatorzy zapraszają także do przesyłania propozycji referatów konferencyjnych najpóźniej do 31 stycznia 2023 r.

Wszystkie informacje na temat konferencji znajdują się na stronie:

http://www.psychoterapia2023.bok-ump.pl/

Patronat Honorowy:

JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".