Komunikacja nauczyciel – uczeń, nauczyciel – rodzic

Komunikacja nauczyciel – uczeń, nauczyciel – rodzic

Uczeń w szkole potrzebuje indywidualnego zainteresowania i wsparcia. Czasem ważne jest aby zrozumieć jego kłopot i wdrożyć wstępną interwencje, a czasem wskazane jest aby zmotywować ucznia do działania lub pracy.

Pomocne w tym są metody skutecznej komunikacji i motywowania, oraz uniwersalne chwalenie. Uczeń w zespole klasowym może mieć kłopoty ze współpracą lub rozwiązywaniem konfliktów, w takiej sytuacji znajomość zasad mediacji może ułatwić nauczycielowi rozwiązać trudność. Często dzieje się tak, że współpraca pomiędzy rodzicami i nauczycielami nie jest idealna. Wielu pedagogów, wychowawców w rozmowach z nami podkreśla, że radząc sobie z trudnościami w pracy na terenie szkoły ma wrażenie, że jest nie wspierana przez rodziców lub innych opiekunów dziecka. Nauczyciele nie czują się jednak przygotowani i kompetentni w prowadzeniu rozmów z rodzicami, zwłaszcza w sytuacji konieczności omówienia szczegółowych warunków współpracy.

Szkolenie skierowane jest do:

 • Dyrektorów szkół,
 • nauczycieli,
 • pedagogów.

Forma:

Zajęcia mają charakter wykładowo – warsztatowy

Program szkolenia:

 • Indywidualny uczeń z jego problemami. Jak przeprowadzić wstępną diagnozę problemu. Jaki jest problem – analiza abc. Gdzie pokierować dalej, jak to zrobić. Skuteczne metody motywowania ucznia do działania: elementy dialogu motywującego, skuteczne pochwały.
 • Komunikacja w zespole klasowym. Rozwiązywanie konfliktów. Elementy mediacji i negocjacji.
 • Współpraca z rodzicami. Rodzaje kontaktów z rodzicami i sposób ich prowadzenia. Ustalanie celów spotkań. Metoda częstych spotkań. Budowanie interwencji przy stałej współpracy z rodzicami. Model częstych spotkań.

Szkolenie obejmuje 9 godzin dydaktycznych

Cena:

od 3700 zł/ grupa

Informacje:

tel.: 22 428 44 26, odn@cbt.pl

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".