Sytuacje trudne – zastosowanie procedur radzenia sobie z zachowaniami agresywnymi i autoagresywnymi oraz zasad pierwszej pomocy – symulacje

Sytuacje trudne – zastosowanie procedur radzenia sobie z zachowaniami agresywnymi i autoagresywnymi oraz zasad pierwszej pomocy – symulacje

Cel ogólny:

Celem szkolenia jest praktyczne przygotowanie uczestników do szybkiego i skutecznego zareagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia z uwzględnieniem procedur medycznych i wskazań psychologicznych.

Cele szczegółowe:

  • Poznanie i przećwiczenie konkretnych sposobów reagowania w obliczu pobudzenia emocjonalnego i fizycznego ucznia,
  • Poznanie i przećwiczenie sposobów zabezpieczania siebie, grupy i miejsce zdarzenia,
  • Poznanie i przećwiczenie postępowania z osobą poszkodowaną do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego oraz prowadzenia rozmowy z dyspozytorem pogotowia ratunkowego,
  • Uświadomienie sobie własnego, nawykowego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia,
  • Zmniejszanie lęku przed interwencjami pomocowymi i budowanie pewności siebie w podejmowanych działaniu w sytuacjach zagrożenia,
  • Poszerzenie umiejętności  radzenia sobie z własnymi emocjami po interwencji.

Zakres tematyczny:

  1. Psychologiczne aspekty udzielania pierwszej pomocy uczniom – nawiązanie kontaktu, uprawomacnianie emocji, redukowanie napięcia emocjonalnego i fizycznego, procedury radzenia sobie z wybuchem agresji i autoagresji impulsywnej, opanowanie grupy.
  2. Podstawy pierwszej pomocy – zasady dotyczące bezpieczeństwa ratownika i poszkodowanego, ocena miejsca zdarzenia oraz korzystanie ze środków ochrony osobistej, ocena funkcji życiowych, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci i młodzieży, postępowanie w przypadku zadławień, urazów (złamania, krwotoki, poparzenia).
  3. Symulacje sytuacji trudnych – ćwiczenia ze szczegółowym omówieniem.
  4. Sposoby radzenia sobie z własnymi emocjami w trakcie interwencji i po jej zakończeniu – samouspokajanie, odraczanie reakcji i akceptowanie dyskomfortu psychicznego w sytuacjach problemowych, konstruktywne odreagowanie.

Czas trwania:

4-6 godziny dydaktyczne

Liczba uczestników:

Max. 12 osób (Uwaga! Ze względu na symulacyjny charakter szkolenia nie ma możliwości zwiększenia ilości uczestniczących w szkoleniu)

Prowadzenie:

Małgorzata Łuba (psycholog), Katarzyna Szynal (ratownik medyczny)

Cena:

od 3200 zł/ grupa

Informacje:

22 428 44 26

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


    Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
    lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
    Umów wizytę
    Umów się na wizytę

      Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".