Trudny uczeń – o co chodzi? Co jest trudne w tym trudnym uczniu?

Trudny uczeń – o co chodzi? Co jest trudne w tym trudnym uczniu?

Szkolenie skierowane jest do:

 • dyrektorów szkół,
 • nauczycieli,
 • pedagogów i psychologów szkolnych i przedszkolnych.

Zakres szkolenia

Warsztat ma na celu stawianie pytań, pobudzaniu do refleksji i szukaniu nie tylko jednej, jedynej „złotej” odpowiedzi dla wszystkich, ale szukaniu wielu odpowiedzi, tak jak wielu mamy uczniów w klasach. Każdy z uczniów jest inną historią , inną wielobarwną opowieścią. Stawiamy sobie za cel, żeby każda z naszych odpowiedzi była indywidualna i skrojona na miarę tego jednego niepowtarzalnego ucznia. Warsztat ma na celu budzić twórczy ferment w uczestnikach warsztatu, a nie tylko dawać gotowe receptury.
Warsztat ma na celu poszukiwanie źródeł problemów ucznia i tym samym odnajdywaniu rozumienia złożoności wewnętrznego świata dzieci, z którymi przychodzi nam pracować w szkole.

Warsztat będzie okazją do otwierania się również na swoje problemy i swoje ograniczenia, tym samym na możliwość przekraczania ich i na rozwój. Problemy ucznia , a zwłaszcza te, które nas dotykają , z którymi sobie nie radzimy mówią również o nas , są ekranem na którym maluje się to, co nas samych dotyka i boli.

Forma

Jak na każdym warsztacie będziemy posługiwać się metodami aktywnymi, angażującymi uczestników poprzez wspólne wykonywanie ćwiczeń, czy zadań. Zajęcia mają charakter wykładowo-szkoleniowy.

Program szkolenia

Warsztat będzie okazją do zaprezentowania studium przypadku trudnego ucznia. I nawet jeżeli nie znajdziemy natychmiastowych recept jak rozwiązać problem, to będziemy próbowali go zrozumieć. To wydaje się nam jedną z ważniejszych spraw w pomaganiu. Będziemy również poszukiwać skutecznych form pomocy, adekwatnych do tej indywidualnej historii.

Szkolenie obejmuje 4 godziny dydaktyczne

Cena:

od 2300 zł/ za grupę

Informacje:

tel.: 22 428 44 26, odn@cbt.pl

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".