Diagnoza predyspozycji akademickich

Diagnoza predyspozycji akademickich

Diagnoza predyspozycji akademickich to oferta kierowana do uczniów w wieku 15 – 19 lat.

W wyczerpujący sposób wskazuje kierunek kształcenia na poziomie studiów wyższych, przy uwzględnieniu profilu zdolności intelektualnych, zainteresowań i cech osobowości. Diagnoza pozwala też uchwycić ewentualne braki kompetencji społecznych i wskazać adekwatne sposoby ich wyrównania, a także określić najodpowiedniejsze dla danej osoby sposoby motywowania się do pracy i nauki. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie odpowiedzi na pytania:

 • Jaki kierunek dalszego kształcenia pozwoli optymalnie wykorzystać potencjał ucznia?
 • Czy uczeń ma predyspozycje, aby poradzić sobie na wybranym kierunku lub w zawodzie?
 • Nad czym należy popracować, aby zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu na uczelni?

Diagnoza składa się z etapu testowania (2 godziny zegarowe) i spotkania podsumowującego (50 minut) z badanym uczniem i jego rodzicami. Spotkanie podsumowujące służy prezentacji raportu z badania, wymianie myśli, rozmowie na temat ścieżek dalszego postępowania. Uczeń i jego rodzice otrzymują papierową wersję raportu.

Osoba prowadząca: mgr Dagmara Potęga-Sidorowicz. Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".