Trening asertywności

Trening asertywności

INDYWIDUALNY TRENING ASERTYWNOŚCI

Zapraszamy na trening asertywności, który odbywa się w ramach kilku sesji indywidualnych z terapeutą. Trening przeznaczony jest dla osób, które chciałyby nauczyć się asertywności, ale nie odpowiada im grupowa forma spotkań, czy odgrywanie scenek. Klient poznaje techniki skutecznej komunikacji zarówno w teorii, jak i w odniesieniu do konkretnych sytuacji ze swojego życia. Ważnym elementem spotkań jest radzenie sobie z trudnościami w zastosowaniu technik asertywności, takimi jak negatywne myśli, poczucie winy czy lęk.

ASERTYWNOŚĆ

Asertywność to umiejętność wyrażania siebie w otwarty, szczery i stanowczy sposób. Jest to postawa szacunku wobec samego siebie, ale także wobec swojego rozmówcy. Pomaga komunikować się z ludźmi w sposób celowy, zrozumiały i niekonfliktowy. Umożliwia stawianie granic, obronę siebie w sytuacjach krytyki, czy niepożądanych zachowań ze strony innych. Przydaje się także w sytuacjach wyrażania uczuć pozytywnych, przyjmowania komplementów, oraz przy udzielaniu informacji zwrotnych.

RAMOWY PROGRAM

Postawa asertywna. Na czym polega i czym się różni od uległości i agresji. Jak zachowywać się w sposób pewny siebie i stanowczy.

Ogólne zasady komunikacji asertywnej. Jak rozmawiać w sposób skuteczny, otwarty, a zarazem niekonfliktowy.

Szczegółowe tematy: odmawianie, stawianie granic, reagowanie na krytykę, wyrażanie uczuć pozytywnych i negatywnych, udzielanie informacji zwrotnych. Dodatkowe zgłaszane przez klienta.

Emocje, takie jak poczucie winy i lęk, lub też specyficzne przekonania na temat relacji z ludźmi, mogą utrudniać zachowania asertywne, mimo znajomości technik.  Klient nabywa umiejętności radzenia sobie z tego rodzaju przeszkodami.

Podsumowanie nabytej wiedzy ze wskazaniem obszarów wymagających dalszych ćwiczeń.

Czas trwania:

ok. 6 sesji 50 minutowych, w tym 1 sesja – wywiad, rozpoznanie trudności i potrzeb.

Cena:

130 zł każda sesja treningowa.

Prowadzący:

Ewa Mroczek, doświadczony psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny. Obecnie w trakcie dwuletniego szkolenia prowadzącego do uzyskania certyfikatu terapeuty Dialogu Motywującego.

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".