Diagnoza psychologiczna i neuropsychologiczna

Diagnoza psychologiczna i neuropsychologiczna

Zadaniem diagnozy psychologicznej jest dokonanie opisu nieprawidłowości w zakresie zachowania i funkcjonowania osoby w różnych sytuacjach życiowych oraz określenie stopnia udziału mechanizmów psychologicznych, organicznych lub środowiskowych w powstawaniu tych zaburzeń.

Cele te są realizowane w oparciu o obserwację zachowania, wywiad, rozmowę, które pozwalają na postawienie hipotez co do przyczyn nieprawidłowości oraz wykonane testy psychologiczne, które umożliwiają sprawdzenie hipotez. W przypadku diagnozy neuropsychologicznej postępowanie jest ukierunkowane na wykazanie obecności deficytów i uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego, które przyczyniają się do powstawania nieprawidłowości w zakresie zachowania i funkcjonowania.

Przy pomocy standaryzowanych skal i testów dokonujemy pomiaru poziomu inteligencji, oceny procesów poznawczych (pamięci, uwagi, postrzegania i myślenia) w tym diagnozy neuropsychologicznej, diagnozy kształtujących się cech osobowości, diagnozy relacji rodzinnych i szkolnych, funkcjonowania emocjonalnego i społecznego. Badania te mogą być wykonywane zarówno u osób zdrowych, jak i prezentujących różnego rodzaju zaburzenia – w takiej sytuacji są one zazwyczaj elementem uzupełniającym diagnozę psychiatryczną.

Diagnozę wykonują wykwalifikowani i doświadczeni psycholodzy, w większości pracownicy renomowanych ośrodków klinicznych.

Badanie psychologiczne zazwyczaj realizowane jest w czasie jednej 90 minutowej wizyty, w szczególnych przypadkach w celu pogłębienia diagnozy może zaistnieć konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań, co wiąże się z umówieniem się na kolejną wizytę.

Na pierwszą wizytę należy przynieść całą dotychczasową dokumentację psychologiczną.

Informacje i zapisy:

Recepcja Centrum CBT, tel.: 507 130 919, 22 853 20 50

Istnieje możliwość płatności w ratach:

 • I rata 635 zł,
 • II, III i IV rata po 500 zł.

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".