Psychoterapia dzieci i młodzieży

Psychoterapia dzieci i młodzieży

W poradni dla dzieci i młodzieży nZOZ Centrum CBT prowadzimy psychoterapię indywidualną w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Z założenia jest to interwencja krótkoterminowa, ukierunkowana na zmianę sposobu myślenia i zachowania. Jest leczeniem wskazanym w przypadku zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju (depresyjnych), zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (nerwica natręctw), zaburzeń pod postacią somatyczną (somatyzacyjnych), zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia), zaburzeń tikowych. Może również być stosowana u osób z zespołem Aspergera.

Ważnym obszarem zastosowania technik poznawczo-behawioralnych jest również zespół nadpobudliwości psychoruchowej, zaburzenia zachowania oraz inne zaburzenia eksternalizacyjne.

W poradni zatrudnieni są psychoterapeuci pracujący przede wszystkim w nurcie poznawczo-behawioralnym, posiadający certyfikaty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), bądź będący w trakcie szkolenia. Są to osoby posiadające bogate doświadczenie w pracy z pacjentami w wieku rozwojowym.

Zespół pozostaje pod stałą i systematyczną superwizją dr n. med. Anity Bryńskiej, Superwizora-Dydaktyka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Organizacja spotkań:

Psychoterapia indywidualna prowadzona jest zwyczaj w formie 50 min. sesji, 1 raz w tygodniu. Czas trwania terapii (liczba i częstotliwość spotkań) jest określany razem z terapeutą prowadzącym na pierwszych spotkaniach konsultacyjnych. Pierwsza wizyta trwa na ogół 1,5 godz. (90 min).

Miejsce:

Siedziba poradni dla dzieci i młodzieży nZOZ Centrum CBT, ul. Wołodyjowskiego 74 (przy metrze Wilanowska)

Informacje i zapisy:

Recepcja nZOZ Centrum CBT, Tel. 507 130 919, 22 853 20 50

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".