Psychoterapia rodzin

Psychoterapia rodzin

Dziecko i nastolatek dorastają w rodzinie i są od niej zależni nie tylko materialnie, ale przede wszystkim emocjonalnie.

Terapia rodzin niejednokrotnie jest cennym uzupełnieniem indywidualnej terapii młodego pacjenta. W niektórych schorzeniach może wręcz być terapią pierwszego wyboru, np. w przypadku zaburzeń więzi, zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia), niektórych rodzajów zaburzeń zachowania.

Założeniem terapii rodzinnej jest to, że nikt w systemie nie ponosi „winy” za wystąpienie objawów. Jej celem jest wykrycie i zmiana takich wzorców interakcji w rodzinie, które sprzyjają występowaniu lub podtrzymywaniu niepożądanych zachowań lub trudności emocjonalnych.

Terapia rodzinna prowadzona w naszej poradni ma charakter systemowy tzn. terapeuta współpracuje z całym systemem rodzinnym (najlepiej jeśli w spotkaniach uczestniczą wszyscy członkowie rodziny) lub też jego podsystemami (np. podsystemem rodziców, podsystemem rodzeństwa, itp.). Sesje terapeutyczne trwają zazwyczaj 1,5 godziny (90 min). Częstotliwość i czas trwania ustalany jest z terapeutą.

Informacje i zapisy:

Recepcja Centrum CBT, tel.: 507 130 919, 22 853 20 50

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".