Terapia Środowiskowa Dzieci i Młodzieży

Informacje i zapisy:

Ewa Czajka, eczajka@cbt.pl lub tel.: 22 428 44 26

Rozpoczęcie kursu: 24-27 listopada 2022 r.

Celem szkolenia w zakresie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży jest pozyskanie kompetencji i doświadczenia w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, niezbędnych do uczestnictwa w terapii pacjenta i wspieraniu rodziny. Osoba posiadająca kwalifikację rynkową Prowadzenie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży jest gotowa do samodzielnego planowania i prowadzenia oddziaływań terapeutycznych w ramach terapii środowiskowej wśród osób niepełnoletnich i ich rodzin. Osoba z kwalifikacjami może znaleźć zatrudnienie między innymi w nowo powstających ośrodkach I poziomu referencyjnego w zakresie pomocy dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi tj. Ośrodkach Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, ale także w placówkach edukacji, ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach wychowawczych.

Czas trwania:

Szkolenie jest zgodne z wymaganiami Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i przygotowuje od strony merytorycznej do procesu walidacji i certyfikacji.

W ramach szkolenia oferowanego przez Centrum CBT EDU uczestnicy będą mieli możliwość zrealizowania 335h obejmujących pracę własną (60h, warunek wstępny kwalifikacji), zajęcia teoretyczne (160h) oraz zajęcia warsztatowe (115h).

Przypominamy równocześnie, że do certyfikatu w zakresie kwalifikacji rynkowej Prowadzenie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży konieczne jest w sumie 1275h teorii i praktyki. Nasze szkolenie zapewnia tylko część teoretyczną. Na pozostałe 1000h składa się praktyka zawodowa, staże, wolontariaty, inne szkolenia zawierające tematykę zawartą w obszarach kształcenia opisanych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi procesu walidacji i certyfikacji w zakresie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży na stronie www.icedu.pl.

 

Zasady rekrutacji

Warunkiem dostępu jest wykształcenie wyższe z obszaru dziedzin:

 • nauk społecznych, m.in. pedagogiki, psychologii, prawa, religioznawstwa, socjologii, pracy socjalnej;
 • nauk medycznych, m.in. medycyny, ratownictwa medycznego, diagnostyki laboratoryjnej;
 • nauk o zdrowiu, m.in. fizjoterapii, farmacji, położnictwa, dietetyki.

Lista niezbędnych dokumentów, które muszą złożyć uczestnicy rekrutacji:

 • kopia dyplomu
 • karta zgłoszeniowa

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba odpowiedzialna za proces rekrutacji: kierownik kursu (mgr Nina Szalas, psycholog, psychoterapeuta)

Koszt:

16000 zł* (istnieje możliwość płatności w ratach: 200 zł opłata wpisowa, raty 1-9 po 1600 zł, 10 rata – 1400 zł)

* cena nie obejmuje staży

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".