CHAD – wszystko co chcecie wiedzieć i (nie)boicie się zapytać o zaburzeniach nastroju

Dla kogo?

Szkolenie kierujemy do praktykujących psychoterapeutów oraz osób kształcących się w psychoterapii, które chcą wzbogacić swój warsztat o skuteczne metody pracy z pacjentami z zaburzeniami nastroju. Celem szkolenia jest również pokazanie złożoności problemu zaburzeń nastroju oraz możliwych trudności diagnostycznych.

Cele szkolenia

  1. Dowiesz się czym są zaburzenia nastroju, jaka jest specyfika choroby afektywnej dwubiegunowej (CHAD).
  2. Poznasz skuteczne techniki poznawczo-behawioralne w pracy z pacjentem, w tym jak wykorzystać techniki doświadczeniowe – pracę z krzesłami i pracę wyobrażeniową – w terapii zaburzeń nastroju.
  3. Nauczysz się różnicować obraz kliniczny zaburzenia, czyli dostrzegać to co złożone i nieoczywiste.
  4. Doświadczysz na sobie technik terapeutycznych podczas pracy w parach.

Ramowy program szkolenia

  1. Diagnoza i rozpoznanie – na co zwrócić szczególną uwagę.
  2. Praca terapeutyczna – co, gdzie, kiedy czyli jak dostosować techniki do fazy życia z chorobą.
  3. Akceptacja choroby – jak pomóc pacjentowi przejść etapy żałoby po zdrowiu.
  4. Wpływ na otoczenie – jak CHAD wpływa na rodzinę i bliskich pacjenta

BHP terapeuty – jak praca z osobą z CHAD wpływa na terapeutę, jak zadbać o siebie.

Metody pracy

Szkolenie ma charakter warsztatowy i będzie prowadzone metodami aktywnymi – studium przypadku, odgrywanie ról, ćwiczenia w parach i małych grupach, praca własna. Prezentacje i wykłady będą ograniczone do minimum jako wprowadzenie do poszczególnych części szkolenia.

Organizacja szkolenia

Na szkolenie zapisujemy się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wniesienie opłaty za szkolenie. Link do wydarzenia i materiały prześlemy na dwa dni przed szkoleniem.

Drugą część szkolenia z cyklu nt zaburzeń nastroju: „Depresja – wszystko co chcecie wiedzieć i (nie)boicie się zapytać” od

Prowadzący:

Magister psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1180), certyfikowany trener treningu zastępowania agresji (TZA-ART).

Absolwentka Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Zarządzania. Absolwentka Wydziału Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Studiów Podyplomowych Joga i Relaksacja na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz 4- letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT EDU w Warszawie. Ukończyła szkolenie podstawowe z prowadzenia terapii Dialektyczno-Behawioralnej oraz prowadzenia treningów umiejętności DBT oraz 8- tygodniowy kurs redukcji stresu przez uważność MBSR. Coachingu uczyła się na 4 etapowym kursie organizowanym przez Uniwersytet SWPS. Pracuje z osobami z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami osobowości, doświadczającymi trudności w relacjach, stresu i wypalenia zawodowego, przeżywających kryzys życiowy, stojącymi w obliczu zmian życiowych bądź zawodowych. Prowadzi terapię indywidualną i grupową osób dorosłych i młodzieży, coaching indywidualny, warsztaty oraz szkolenia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa DBT. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Tworkach. Odbyła półtoraroczny staż na oddziale dziennym zaburzeń nerwicowych w Zakładzie Leczenia Środowiskowego, na oddziale ogólnopsychiatrycznym.

Obecnie pracuje w prywatnym gabinecie, w którym prowadzi indywidualną psychoterapię. Jest również współtwórczynią i prezesem zarządu Fundacji Dobra Przestrzeń, w której prowadzi grupy terapeutyczne dla dorosłych, szkolenia i warsztaty, szkolenia trenerskie dla specjalistów z zakresu treningu zastępowania agresji (TZA-ART) oraz treningu umiejętności społecznych. Współpracuje również z Centrum CBT, prowadzi zajęcia w szkole psychoterapii oraz szkolenia.

Obszarem jej  zainteresowań jest 3 fala CBT głównie terapia schematu i DBT, zaburzenia osobowości, zaburzenia afektywne, zaburzenia lękowe i PTSD.

Masz pytania?

Napisz do nas! 

Kontakt:

Joanna Kuczyńska
j.kuczynska@cbt.pl
Tel.: 22 428 44 26

Regulaminy
Cena

980,00