Terapia schematu

Centrum CBT EDU serdecznie zaprasza na unikalny warsztat z terapii schematu, który poprowadzi Arnie Reed

ZAKRES SZKOLENIA

Jego tematyka będzie obejmowała terapię osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza i osobowości narcystycznej – dwie populacje kliniczne, które przysparzają wielu trudności w procesie psychoterapii. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z konceptualizacją obu zaburzeń w ramach terapii schematu, protokołami leczenia i najważniejszymi technikami, jak również poznać sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w relacji terapeutycznej (np. złość na terapeutę, dewaluacja terapeuty przez pacjenta czy też zrywanie przez niego sojuszu terapeutycznego).
Część wykładowa wypełni jedynie połowę czasu – dużo uwagi poświęcone zostanie zaprezentowaniu w praktyce i przećwiczeniu omawianych umiejętności przez uczestników.

Do udziału w warsztacie zapraszamy osoby zainteresowane terapią schematów, a w szczególności tych, którzy zbierają punkty konieczne do ubiegania się o certyfikat ISST (Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu). Prezentowane treści będą również przydatne dla psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów, którzy w codziennej pracy stykają się z pacjentami z osobowością narcystyczną lub borderline. Dla specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego będzie to też doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat skutecznego podejścia do zaburzeń osobowości oraz przećwiczyć najważniejsze interwencje.

Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.
Uczestnicy warsztatu otrzymają punkty do certyfikatów PTTPB i ISST.

ARNIE REED

Doświadczony terapeuta i superwizor terapii schematu. Zanim rozpoczął praktykę terapeutyczną był zawodowym żołnierzem armii brytyjskiej. W 1998 ukończył studia na wydziale nauk behawioralnych, a w 2001 roku uzyskał tytuł doktorski z psychoterapii i doradztwa psychologicznego na uniwersytecie w Surrey. Poszukując najlepszych metod pracy z trudnymi klientami ukończył podyplomowe kursy z zastosowania hipnozy, terapii odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych (EMDR) i dialektycznej terapii zachowań (DBT). Brał udział w pierwszym międzynarodowym kursie terapii schematu w Nowym Jorku prowadzonym bezpośrednio przez Jeffreya Younga. Posiada uprawnienia terapeuty i superwizora terapii schematu, jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST). Obecnie pracuje w Community Mental Health Team (CMHT) w Cardiff oraz prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną specjalizując się w pracy z trudnymi pacjentami, w tym z rozpoznaniem zaburzeń osobowości. Uczy terapii schematu na University of Wales w Newport. Od 2010 roku jest zastępcą dyrektora Schema Therapy Workshop , instytucji zarządzającej szkoleniami z terapii schematu w Wielkiej Brytanii.