Trichotillomania – skuteczna praca z pacjentem w podejściu poznawczo – behawioralnym

Dla kogo?

Szkolenie kierujemy do psychoterapeutów, psychologów, osób kształcących się w psychoterapii i wszystkich specjalistów zainteresowanych diagnozą i terapią trichotillomanii.

Cele szkolenia

  1. Dowiesz się czym jest trichotillomania, jak ją diagnozować oraz jak rozumieć specyfikę tego zaburzenia w paradygmacie poznawczo – behawioralnym.
  2. Nauczysz się w jaki sposób konceptualizować trichotillomanię.
  3. Poznasz skuteczne metody pomocy pacjentom cierpiącym na trichotillomanię oraz najczęściej stosowane w terapii techniki i procedury, takie jak trening reakcji konkurencyjnej, trening świadomości czy interwencje oparte na ekspozycji.

Ramowy program szkolenia

Szkolenie składa się z dwóch części (diagnoza i terapia) oraz dwóch modułów w każdej z nich (teoria i praktyka). Zapoznasz się z pełnym opisem terapii pacjenta cierpiącego na trichotillomanię – od diagnozy i całościowej konceptualizacji do konstruowania planu terapii i wdrażania konkretnych procedur. Poruszymy też kwestie relacji terapeutycznej oraz jej miejsca wśród technik stosowanych w terapii poznawczo – behawioralnej trichotillomanii.

Metody pracy

Prezentacja, analiza studium przypadku, dyskusja, sesja pytań i odpowiedzi.

Organizacja szkolenia

Osoby, które chcą zapisać się na szkolenie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia oraz wpłatę na konto (szczegóły w formularzu).
Na dwa dni przed szkoleniem przesyłamy link do wydarzenia oraz materiały dydaktyczne.

Prowadzący:

Magister psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB 1232).

Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunku psychologia (spec. psychologia kliniczna), 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT EDU w Warszawie. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Radomiu i on-line. Zajmuje się psychoterapią poznawczo – behawioralną osób dorosłych i młodzieży (zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe, obsesyjno – kompulsyjne i pokrewne, zaburzenia nastroju, odżywiania) oraz diagnostyką psychologiczną (funkcje poznawcze, osobowość, badania na broń). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując jako psycholog w placówkach ochrony zdrowia (szpital psychiatryczny – oddziały psychiatrii ogólnej dla osób dorosłych, hospicjum) oraz współpracując z instytucjami zajmującymi się wspieraniem rozwoju i rehabilitacją (placówki opiekuńczo – wychowawcze, stowarzyszenia).

Obszarem jego zainteresowań jest psychoterapia poznawczo – behawioralna osób dorosłych, zaburzenia lękowe, obsesyjno – kompulsyjne, zaburzenia osobowości.

Masz pytania?

Napisz do nas! 

Kontakt:

Joanna Kuczyńska
j.kuczynska@cbt.pl
Tel.: 22 428 44 26

Regulaminy
Cena

180,00