Terapia par

Terapia par

Zachęcamy państwa do uczestnictwa w cyklu warsztatów poświęconych terapii par w podejściu poznawczo behawioralnym. Wykłady i ćwiczenia dedykowane są wszystkim zainteresowanym tą tematyką, niezależnie od poziomu zaawansowania w praktyce terapeutycznej. Przygotował je zespół doświadczonych terapeutów pracujących w tym paradygmacie pod kierunkiem superwizora – dydaktyka PTTPB  Joanny Michałowskiej. Zajęcia prowadzone są w trybie „hybrydowym” tzn. że można uczestniczyć w nich osobiście lub zdalnie, w zależności od preferencji i możliwości. Terminy szkoleń można znaleźć w opisie każdego z modułów.

Wprowadzenie do terapii par w podejściu poznawczo-behawioralnym

Do udziału w tym szkoleniu zachęcamy osoby studiujące w innych niż CBT-EDU szkołach Psychoterapii Poznawczo – behawioralnej  lub pracujące w innych podejściach terapeutycznych, ale zainteresowanych tym tematem. Zajęcia wprowadzają podstawowe pojęcia nurtu CBT oraz opisują kluczowe dla konceptualizacji pary zjawiska i procesy interakcyjne. Szkolenie obejmuje także zaznajomienie z najczęściej używanymi metodami diagnozy oraz technikami pracy z parą. Zajęcia mają charakter praktyczny – prowadzone są z zastosowaniem technik warsztatowych – kolejne elementy diagnozy i planów terapeutycznych omawiane są na bazie konkretnych przypadków i przykładowych problemów.

Czas trwania :  10 godzin dydaktycznych
prowadzący: mgr Małgorzata Szołajska

 

Warsztaty doszkalające z terapii par w podejściu poznawczo – behawioralnym

To cykl warsztatów służących pogłębieniu i doskonaleniu umiejętności terapeutycznych w pracy z parami. Szkolenia adresowane są do osób, które ukończyły szkołę psychoterapii CBT lub są w końcowej fazie szkolenia w tym podejściu i  prowadzą terapię par. Osoby praktykujące terapię par w innych podejściach terapeutycznych mogą być również uczestnikami zajęć pod warunkiem znajomości podstawowych pojęć i założeń teoretycznych CBT lub odbycia szkolenia: „Wprowadzenie do terapii par w podejściu poznawczo-behawioralnym”.

1. Konceptualizacja par i małżeństw 11-12 marca 2023 r.

 • Wstępna konceptualizacja Pary (cz. I – 10 godzin dydaktycznych) – Warsztat prezentuje podstawowe obszary diagnozy pary i w oparciu o konkretne przykłady analizuje krok po kroku kolejne etapy stawiania hipotez na temat „czułych punktów” w systemach poznawczych obojga partnerów i ich znaczenia dla dynamiki interakcji w parze. Uczestnicy mają okazję obserwować lub brać osobisty udział w scenkach odgrywanych „na żywo”, najchętniej na przykładach par znanych z własnego doświadczenia terapeutycznego. W ten sposób zajęcia stają się okazją do superwizji prowadzonych terapii.
 • Konceptualizacja pary. (część II – 10 godzin dydaktycznych) Warsztat poświęcony omówieniu i w sposób praktyczny doskonaleniu umiejętności konceptualizacji pary. Merytorycznie jest rozwinięciem i pogłębieniem tematów omawianych w części „Wstępna konceptualizacja par i małżeństw”. Obejmuje zarówno różne wymiary diagnozy pary, jak i stosowane narzędzia diagnostyczne. Na konkretnych przykładach pozwala identyfikować obserwowane w interakcjach pary zjawiska oraz stawiać hipotezy na temat mechanizmów podtrzymujących zgłaszane przez parę problemy, zgodnie ze schematem postępowania diagnostycznego. Staje się to punktem wyjścia do planowania strategicznych i taktycznych interwencji terapeutycznych.

Czas trwania: 20 h dydaktycznych

Prowadzący: lek med. Joanna Michałowska

Cena: 690 zł/osoba

 

3. Techniki w terapii par 27-28 maja 2023 r.

Warsztat ma na celu zaznajomienie z technikami terapii poznawczo – behawioralnej stosowanymi w terapii par. Skierowany jest do specjalistów mających w procesie terapeutycznym pary i chcących rozwijać swój warsztat terapeutyczny. Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o konceptualizację pary i będzie miało formę głównie ćwiczeniowo – warsztatową. Zastosowane zostaną case study oraz ćwiczenia na rzeczywistych przypadkach wnoszonych przez uczestników spotkania. Szczególny nacisk zostanie położony na techniki wizualizacyjne, implementację technik z terapii indywidualnej na terapię par oraz zastosowanie elementów Terapii Schematów w procesie.

Czas trwania: 20 h dydaktycznych

Prowadzący: mgr Arkadiusz Szymański

Cena 690 zł/osoba

 

Informacje i zapisy:

 eczajka@cbt.pl; tel.: 22 428 44 26

 

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".