Terapia Schematu

Terapia Schematu

Centrum CBT EDU serdecznie zaprasza na unikalny warsztat z terapii schematu, który poprowadzi Arnie Reed

Zakres szkolenia

Jego tematyka będzie obejmowała terapię osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza i osobowości narcystycznej – dwie populacje kliniczne, które przysparzają wielu trudności w procesie psychoterapii. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z konceptualizacją obu zaburzeń w ramach terapii schematu, protokołami leczenia i najważniejszymi technikami, jak również poznać sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w relacji terapeutycznej (np. złość na terapeutę, dewaluacja terapeuty przez pacjenta czy też zrywanie przez niego sojuszu terapeutycznego).
Część wykładowa wypełni jedynie połowę czasu – dużo uwagi poświęcone zostanie zaprezentowaniu w praktyce i przećwiczeniu omawianych umiejętności przez uczestników.

Do udziału w warsztacie zapraszamy osoby zainteresowane terapią schematów, a w szczególności tych, którzy zbierają punkty konieczne do ubiegania się o certyfikat ISST (Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu). Prezentowane treści będą również przydatne dla psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów, którzy w codziennej pracy stykają się z pacjentami z osobowością narcystyczną lub borderline. Dla specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego będzie to też doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat skutecznego podejścia do zaburzeń osobowości oraz przećwiczyć najważniejsze interwencje.

Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.
Uczestnicy warsztatu otrzymają punkty do certyfikatów PTTPB i ISST.

Arnie Reed

Doświadczony terapeuta i superwizor terapii schematu. Zanim rozpoczął praktykę terapeutyczną był zawodowym żołnierzem armii brytyjskiej. W 1998 ukończył studia na wydziale nauk behawioralnych, a w 2001 roku uzyskał tytuł doktorski z psychoterapii i doradztwa psychologicznego na uniwersytecie w Surrey. Poszukując najlepszych metod pracy z trudnymi klientami ukończył podyplomowe kursy z zastosowania hipnozy, terapii odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych (EMDR) i dialektycznej terapii zachowań (DBT). Brał udział w pierwszym międzynarodowym kursie terapii schematu w Nowym Jorku prowadzonym bezpośrednio przez Jeffreya Younga. Posiada uprawnienia terapeuty i superwizora terapii schematu, jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST). Obecnie pracuje w Community Mental Health Team (CMHT) w Cardiff oraz prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną specjalizując się w pracy z trudnymi pacjentami, w tym z rozpoznaniem zaburzeń osobowości. Uczy terapii schematu na University of Wales w Newport. Od 2010 roku jest zastępcą dyrektora Schema Therapy Workshop , instytucji zarządzającej szkoleniami z terapii schematu w Wielkiej Brytanii.

Koszt:

1200 zł/osoba

Informacje i zapisy:

eczajka@cbt.pl, tel.: 22 428 44 26

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".