Anna Marchlik

Magister psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1180), certyfikowany trener treningu zastępowania agresji (TZA-ART).

default

Absolwentka Wydziału Zarządzania w Wyższej Szkole Zarządzania. Absolwentka Wydziału Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Studiów Podyplomowych Joga i Relaksacja na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz 4- letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT EDU w Warszawie. Ukończyła szkolenie podstawowe z prowadzenia terapii Dialektyczno-Behawioralnej oraz prowadzenia treningów umiejętności DBT oraz 8- tygodniowy kurs redukcji stresu przez uważność MBSR. Coachingu uczyła się na 4 etapowym kursie organizowanym przez Uniwersytet SWPS. Pracuje z osobami z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami osobowości, doświadczającymi trudności w relacjach, stresu i wypalenia zawodowego, przeżywających kryzys życiowy, stojącymi w obliczu zmian życiowych bądź zawodowych. Prowadzi terapię indywidualną i grupową osób dorosłych i młodzieży, coaching indywidualny, warsztaty oraz szkolenia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa DBT. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Tworkach. Odbyła półtoraroczny staż na oddziale dziennym zaburzeń nerwicowych w Zakładzie Leczenia Środowiskowego, na oddziale ogólnopsychiatrycznym.

Obecnie pracuje w prywatnym gabinecie, w którym prowadzi indywidualną psychoterapię. Jest również współtwórczynią i prezesem zarządu Fundacji Dobra Przestrzeń, w której prowadzi grupy terapeutyczne dla dorosłych, szkolenia i warsztaty, szkolenia trenerskie dla specjalistów z zakresu treningu zastępowania agresji (TZA-ART) oraz treningu umiejętności społecznych. Współpracuje również z Centrum CBT, prowadzi zajęcia w szkole psychoterapii oraz szkolenia.

Obszarem jej  zainteresowań jest 3 fala CBT głównie terapia schematu i DBT, zaburzenia osobowości, zaburzenia afektywne, zaburzenia lękowe i PTSD.