Specjalizacja Psychoterapia dzieci i młodzieży

Centrum CBT EDU w Warszawie jest ośrodkiem akredytowanym przez CMKP (Centrum Medyczne kształcenia Podyplomowego), do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie psychoterapia dzieci i młodzieży.

Składanie wniosków:

Rozpoczęcie kursu:

 • 25-26 września 2021 r.

Szkolenie w Centrum CBT EDU w Warszawie będzie realizowane w podejściu poznawczo-behawioralnym, zgodnie z programem specjalizacji w dziedzinie psychoterapia dzieci i młodzieży w podejściu poznawczo-behawioralnym (Wariant B), trwa 4 lata i obejmuje 1200 h szkolenia, poświęconego teorii i praktyce podejścia poznawczo-behawioralnego.

Na całość procesu specjalizacyjnego składa się 840 h zajęć teoretyczno-praktycznych (460 godzin zajęć teoretyczno-warsztatowych, przy czym nie mniej niż 220 godzin przeznaczonych jest na problemy psychoterapii dzieci i młodzieży, 280 godzin superwizji, przy czym co najmniej 100 godzin przeznaczonych na superwizję terapii pacjentów z zaburzeniami psychicznymi wieku rozwojowego, 100 h rozwoju osobistego) oraz 360 godzin stażu kierunkowego w placówkach zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem z użyciem psychoterapii.

Zasady dotyczące rekrutacji/sposobu kwalifikacji do szkolenia specjalizacyjnego z psychoterapii dzieci i młodzieży są tożsame z zawartymi w artykułach od 8 do 12 Ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz. U. 2017 poz. 599). Postępowanie kwalifikacyjne jest prowadzone przez Wojewodę Mazowieckiego (24 miejsca specjalizacyjne), a rekrutacja odbywa się przez System Monitorowania Kształcenia (SMK), składanie wniosków w dniach 30.04.-31.05.2021 r.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem oraz planem w/w szkolenia.

Koszt kursu:

 • 12 500 zł / za 1 rok, płatności wnoszone są w ratach
  Kurs jest odpłatny. Nie będzie finansowany z programu POWER

Informacje:

edu@cbt.pl

tel.: 22 428 44 26

 

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".