Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz 4-letnich studiów podyplomowych na kierunku psychoterapia poznawczo-behawioralna na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Ukończyła semestralny kurs z psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Birkbeck University of London. Posiada także dyplom terapeuty poziomu 3 TEAM CBT (Feeling Good Institute, Kalifornia).
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Londynie, w którym pracowała z osobami ze schizofrenią. Współpracowała z organizacją AGE UK gdzie działała na rzecz osób z demencją. Następnie pracowała na stanowisku psychologa we wrocławskim Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, gdzie prowadziła grupy wsparcia oraz terapie indywidualne dla osób doświadczających przemocy ze strony osoby bliskiej. Przez dwa lata głównie wspierała osoby doświadczające przemocy, po czym rozpoczęła pracę jako terapeutka, czym zajmuje się do dziś oferując pomoc osobom dorosłym na terenie Wrocławia oraz w formie on-line. Pracuje w języku polskim i angielskim. Specjalizuje się w zaburzeniach lękowych i depresyjnych, a także w problemach w relacjach. Pomaga w przezwyciężaniu nawyków behawioralnych. Jest twórczynią kursu on-line pozwalającego pokonać prokrastynację. Bliska jej jest filozofia i praktyka Uważności oraz Współczucia, które stanowią ważny element zarówno jej praktyki zawodowej jak i życia prywatnego.
Jest wiceprzewodniczącą Sekcji TEAM CBT utworzonej przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej, gdzie działa na rzecz rozwoju tej metody w Polsce. Wraz z zespołem, prowadzi liczne szkolenia oraz grupy samokształceniowe dla osób pracujących w sektorze tzw. „pomocowym” (m.in dla psychologów, terapeutów, pracowników socjalnych, pedagogów, pielęgniarek, wolontariuszy w organizacjach pozarządowych). Celem tych szkoleń jest nauka i udoskonalanie umiejętności psychologicznych, np. empatycznej rozmowy, w duchu deliberate practice.