23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresja a Miłość

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresja a Miłość

23.02.2023

depresja a milosc 2

To zestawienie pojęć, może, na pierwszy rzut oka, wydawać się dziwne. Ale jak się nad tym głębiej zastanowić, istnieje wiele czynników, które te skrajne sytuacje mogą z łatwością połączyć. I to nierozerwalnie.

Miłość kojarzymy z euforią, przywiązaniem, radością, szczęściem. Nad pojęciem miłości zastanawiali się filozofowie już od czasów starożytnych. Naukowcy chcą ją wytłumaczyć na wiele sposobów. Biologicznie, hormonalnie, społecznie, kulturowo, psychologicznie. Jednoznacznej definicji wciąż nie ma.

Większość z nas ją odczuwa, to przez nią radujemy się, dla niej działamy, dla niej jesteśmy w stanie poświęcić wiele. Samych siebie, swoje wartości, swoje wygody i komfort. Ale gdy nie udaje nam się jej okiełznać, wymknie się, nie da tego, czego oczekujemy, gdy rozczarowuje, odchodzi, możemy popaść w depresję.

A depresja to stan już chorobowy. Choroba, którą trzeba leczyć, w porę zauważyć i reagować. Maluje świat i nasze myśli na czarno. Rozpycha się w życiu, rujnuje związki, nie pozawala odczuwać radości, szczęścia, przyjemności.

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W tym roku hasłem jest: depresja a miłość.

Z tej okazji Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji wydało broszurę: Depresja a Miłość.

Zapraszamy do lektury i spojrzenia na depresję i miłość z innej perspektywy.

Pobierz broszurę
 

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".