Atak na własne ciało – szkolenia dla nauczycieli i psychologów. Nabór trwa!

Atak na własne ciało – szkolenia dla nauczycieli i psychologów. Nabór trwa!

06.11.2017

Autoagresja i atak na własne ciało

Liczba młodzieży dokonującej samouszkodzeń w krajach europejskich sięga nawet 30% , a największe rozpowszechnienie tego zjawiska obserwowane jest wśród młodzieży w wieku 13-15 lat, w tym realnych samookaleczeń. Ich ilość, jaka przypada na dziewczęta jest znacznie wyższa i wynosi niemal 16% , podczas gdy niespełna 7% dotyczy chłopców. Ponieważ młodzież niejednokrotnie ukrywa ten fakt, sugerując, że rany są następstwem wypadku, szczegółowe statystyki dotyczące  samouszkodzeń wśród młodzieży nieklinicznej są trudne do uzyskania.

Samouszkodzenie jest jawnym aktem autodestrukcji i autoagresji, którego celem jest natychmiastowa szkoda i rozładowanie napięcia, jakie zgenerowało traumatyczne przeżycie związane zwykle z przeżyciem fizycznej i/lub psychicznej przemocy, zaburzeń relacji w rodzinie i utraty bezpieczeństwa emocjonalnego z rodzicem/opiekunem. Metody samookaleczeń przyjmują różne formy – od nacinania się, przekłuwania i ścierania naskórka, przez przypalanie, uderzenia, aż do świadomego prowokowania wypadków.

Samouszkadzanie i zachowania autoagresywne u młodzieży – szkolenie w listopadzie

Skalą problemu samouszkodzeń wśród dzieci i młodzieży, jego rodzajami i funkcją jako samego zjawiska, a zarazem jako pierwszym etapem pracy terapeutycznej zajmiemy się w Centrum CBT w Warszawie 17 listopada. Szkolenie poprowadzi Małgorzata Łuba – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, trener oraz członek Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Omówimy także niektóre metody pracy z problemem u młodych pacjentów i jednocześnie uczniów, odnosząc temat także do profilaktyki, jaką powinna zastosować szkoła. A biorąc pod uwagę, jak duże trudności wychowawcze pojawiają się w ostatnim czasie w polskich placówkach, staje się to odniesieniem do całej problematyki zachowań agresywnych.

Osoby zainteresowane prosimy o pobranie formularza zgłoszeniowego, jaki znajduje się na stronie szkolenia. Zapraszamy serdecznie – czekamy wciąż na zgłoszenia!
close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".