Centrum CBT dołącza do akcji społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE

Centrum CBT dołącza do akcji społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE-1

Problem nieodwołanych wizyt u specjalistów ma istotne konsekwencje dla systemu ochrony zdrowia, prowadząc do kosztów oraz wydłużenia kolejek. Szczególnie w obszarze psychiatrii, zwłaszcza opieki nad dziećmi i młodzieżą, problem ten staje się szczególnie dotkliwy. W odpowiedzi na tę sytuację, sieć placówek Centrum CBT, przyłącza się do akcji społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE.

Akcja ta skupia się na problemie wydłużających się kolejek do lekarzy specjalistów, częściowo wynikających z nieodwoływania umówionych wizyt lekarskich przez pacjentów. Celem inicjatywy jest edukacja społeczeństwa w zakresie konieczności odwoływania wizyt oraz promowanie praktyk ułatwiających kontakt z placówkami medycznymi i usprawniających proces rezygnacji z wizyty.

Niezależnie od dziedziny medycyny, nieodwołanie umówionej wizyty ma konsekwencje zarówno dla systemu opieki zdrowotnej, jak i dla innych pacjentów oczekujących na konsultacje. Brak odwołania terminu oznacza stracony czas, który mógłby być wykorzystany na konsultację z innym pacjentem. W rezultacie tworzą się dłuższe kolejki oczekujących i wydłuża się czas oczekiwania na wizytę.

Jako Centrum CBT i partner kampanii #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE, apelujemy do pacjentów o odwoływanie wizyt, na które nie będą w stanie się stawić. W ten sposób, dajemy szansę innym pacjentom na szybsze spotkanie się ze specjalistą. Pamiętajmy, że za każdą potrzebą wizyty lekarskiej stoi człowiek.