Konferencja on-line dla rodziców nastolatków

Konferencja-on-line-dla-rodzicow-nastolatkow

Zapraszamy na bezpłatną konferencję online na temat relacji między rodzicami a nastolatkami. Rezerwuj datę 29.11.2022 godz. 18.00. W spotkaniu udział biorą psychologowie Centrum CBT. Wejdź na spotkanie.

W dniu 29.11.2022 o godz.18.00 odbyła  się otwarte, bezpłatne spotkanie on line (konferencja on -line) pod tytułem „Skrzynka z psychonarzędziami dla dorosłych”. Tematem rozmowy byli rodzice i nastolatki oraz ich relacje.

Dojrzewanie to okres trudny zarówno dla nastolatka, młodego człowieka, który nie jest już dzieckiem ale wciąż nie dorosłym. Zmienia się jego zachowanie, szuka swojej tożsamości i swoich granic zmieniają się też jego relacje z rodzicami. Dla rodzica czas adolescencji dziecka często jest wyzwaniem wychowawczym. Współczesny świat pełen zagrożeń, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, rozwoju świata wirtualnego i związanego z tym konsekwencjami dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, stawiają przed rodzicami konieczność nabywania nowych kompetencji rodzicielskich.

Podczas spotkania  rozmawiamy o kompetencjach rodzicielskich jakie powinni posiadać współcześni rodzice nastolatków.

W spotkaniu udział wzięli specjaliści Centrum CBT : dr n.o zdr. Anna Kaźmierczak-Mytkowska, mgr Mikołaj Goliński oraz mgr Sławiomir Urmański.

Spotkanie prowadziła Monika Jaromin – mama nastolatka, coach zdrowia i żywienia.

materiały realizowane w ramach projektu znajdują się na stronie www.psychonarzedzia.pl

Program realizowany jest  w ramach projektu „Skrzynka z narzędziami dla dorosłych” Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca psychoedukacji rodziców/opiekunów w zakresie rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży. Finansowany ze środków Województwa Mazowieckiego.

Koordynator projektu: Dorota Wiśniewska