Neuropsychologia w praktyce klinicznej

Neuropsychologia w praktyce klinicznej

19.02.2018

Lepiej zrozumieć człowieka

Jako dziedzina psychologii, neuropsychologia, która należy do nauki interdyscyplinarnej, rozwija się między obszarem neurologii klinicznej i neuroanatomii funkcjonalnej wraz z neuroradiologią i neuropsychiatrią, a psychologią. Związki: mózg-zachowanie, materia-psychika, mózg-umysł stanowią przedmiot neuropsychologii, a rozwój wiedzy w tej dziedzinie pozwala nie tylko uzupełnić wiedzę o człowieku, ale przede wszystkim umożliwia lepsze jego rozumienie dzięki integracji tego, co w nim „biologiczne” i „psychiczne”.  Nie ma wątpliwości, że neuropsychologia otwiera nas na człowieka, ale też na relacje z sobą.

Neuropsychologia kliniczna dorosłego – szkolenie dla psychologów w Centrum CBT

Szkolenie, które prowadzą wysokiej rangi eksperci:  dr Beata Daniluk oraz dr hab. Ewa M. Szepietowska, kierujemy do psychologów praktyków zainteresowanych neuropsychologią oraz diagnozą neuropsychologiczną, jak również  chcących pogłębiać tę wiedzę w swojej praktyce klinicznej i nabyć praktyczne umiejętności prowadzenia diagnozy neuropsychologicznej.  Przedstawienie podczas szkoleń postępowania diagnostycznego i schematu badania neuropsychologicznego pozwala w tym kontekście uwzględnić specyfikę klinicznego myślenia neuropsychologicznego oraz różne koncepcje na temat relacji mózg-zachowanie.

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia?

Wprowadzenie w zakres anatomii mózgu w kontekście uszkodzeń wybranych jego struktur oraz przedstawienie problematyki związanej z diagnozą i rehabilitacją neuropsychologiczną to podstawowe cele naszego szkolenia.  Dzięki temu istnieje możliwość nabycia wiedzy w zakresie współczesnej neuropsychologii, dotyczącej złożonych neurobiologicznych mechanizmów różnych aspektów zachowania człowieka, a także podstawowych zespołów zaburzeń behawioralnych będących następstwem zmian patologicznych mózgu.

Skupiając się na zagadnieniach diagnozy, omówimy dobór prób klinicznych i wybranych narzędzi badawczych pomocnych w ocenie procesów poznawczych po uszkodzeniach mózgu i propozycje ich interpretacji. Zajmiemy się także czynnikami determinującymi obraz kliniczny zaburzeń neurobehawioralnych, modelami diagnozy oraz schematem badania neuropsychologicznego, jego kontrolą i możliwościami elastycznego dostosowania do klinicznych i indywidualnych właściwości pacjenta.

Nie ma wątpliwości, że w efekcie szkolenie umożliwi Państwu nabycie wciąż rzadkich na naszym rynku umiejętności, jak również lepsze poznanie i zrozumienie siebie samych.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń i cały czas zachęcamy do śledzenia naszych aktualności na Facebooku.
close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".