Projekt „Skrzynka z Narzędziami dla Dzieci”

Projekt „Skrzynka z Narzędziami dla Dzieci”

12.12.2022

Zapraszamy na www.psychonarzedziakids.pl

 

Czas dorastania to proces naturalny, często trudny, pełen turbulencji, kryzysów, „zmian akcji” i zagrożeń. Dziecko zmienia się w dorosłego. Musi przejść drogę do poznania i zbudowania siebie. Rolą dorosłych jest mądre towarzyszenie dziecku w tym okresie życia.

 

Poznanie problemów okresu adolescencji otwiera na zrozumienie i akceptację zmian jakie zachodzą w zachowaniu, reakcjach, postrzeganiu siebie, świata i innych przez nastolatka. Zrozumienie etapów dorastania pomaga rodzicom spokojnie i w miarę „bezstresowo”, przejść ten okres w życiu dziecka.

Wiedza z zakresu psychologii okresu dorastania jest dla nastolatków i ich rodziców kluczowa. W 2022 roku Centrum CBT zrealizowało projekt Skrzynka z Narzędziami dla Dzieci. Jego  celem było podnoszenie świadomości na temat  szeroko pojętych problemów rozwojowych dzieci i młodzieży oraz roli dorosłych (rodziców, nauczycieli) w tym procesie.

 

Wiedza dla nastolatków

W ramach projektu przygotowano szereg narzędzi do świadomego i celowego wykorzystywania
wiedzy psychologicznej w budowaniu siebie przez nastolatków. Psychologowie z Centrum CBT w sposób przystępny wyjaśniają czym jest samoocena, jak ją budować, wyjaśniają rolę emocji. To wszystko zostało zapisane w formie video (webinarów). Przygotowano również materiały „do poczytania”, na temat problemów jakie mogą pojawić się w okresie adolescencji. Są one publikowane na blogu na stronie internetowej.

 

Wiedza dla dorosłych

Z materiałów przygotowanych dla nastolatków mogą korzystać również dorośli. Na blogu prezentowane są treści dotyczące rozwoju dziecka, jego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach projektu. Nauczyciele znajdą tu scenariusze lekcji wychowawczych, podczas których mogą poruszyć tematykę profilaktyki zdrowia psychicznego.

Webinary oraz prezentacje on -line, dostępne są bezpłatnie na stronie www.psychonarzedziakids.pl.

Webinary prowadzone są przez dr n. o zdr. Annę Kaźmierczak-Mytkowską oraz Mikołaja Golińskiego.

 

Koordynatorem projektu z ramienia Centrum CBT jest p. Dorota Wiśniewska, dyrektor zarządzająca Centrum CBT.

Partnerami projektu są: Fundacja Nie widać po Mnie oraz Otako Media. 

Projekt prowadzony jest przez Centrum CBT w ramach programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dzieci i młodzieży z Województwa Mazowieckiego. Działania finansowane są ze środków Województwa Mazowieckiego.

 

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".