Psychoterapia dzieci i młodzieży – szkolenia umożliwiające uznanie dorobku zawodowego lub naukowego

Psychoterapia dzieci i młodzieży – szkolenia umożliwiające uznanie dorobku zawodowego lub naukowego

13.02.2020

Szanowani Państwo
Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do zapoznania się z oferta szkoleń z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży

Powstała ona w odpowiedzi na projekt reformy, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia, a dotyczącej systemu opieki psychiatryczno-psychologicznej nad rodziną, dziećmi i młodzieżą. W propozycji  tzw. stopniowego modelu opieki, kluczową rolę mają odgrywać następujące grupy zawodowe:

 1. psychoterapeuci dzieci i młodzieży
 2. terapeuci środowiskowi dzieci i młodzieży
 3. psychologowie kliniczni dzieci i młodzieży.

Efektami pracy członków zespołu roboczego przy MZ jest m.in. stworzenie specjalizacji Psychoterapia dzieci i młodzieży (z grupy specjalizacji mających zastosowanie w ochronie zdrowia) prowadzonej przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Na jego stronie możecie Państwo odnaleźć program specjalizacji, jak również informacje dotyczące kryteriów, które umożliwiają uznawanie dorobku zawodowego lub naukowego w dziedzinie Psychoterapia dzieci i młodzieży. Uznanie tego dorobku przez Ministra Zdrowia upoważnia do ubiegania się o uzyskanie tytułu specjalisty bez powtarzania całej ścieżki kształcenia.

Jednym z podstawowych kryteriów pozwalających na uznanie dorobku, oprócz ukończenia całościowego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego, jest wykazanie, że co najmniej 320 godzin zrealizowanego szkolenia dotyczyło zagadnień związanych z psychoterapia dzieci i młodzieży.  Do niego właśnie odnosi się zaproponowana przez zespół Centrum CBT-EDU oferta szkoleniowa.

Szkolenia Centrum CBT-EDU:

 1. „Podstawy psychoterapii zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego. Wybrane elementy wiedzy medycznej” (40h)
 2. „Praca z dziećmi i młodzieżą w modelu poznawczo-behawioralnym: teoria i praktyka” (60h)
 3. Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń psychicznych  dzieci i  młodzieży (160h: 8 modułów po 20h), w tym:
 • Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży z zaburzeniami depresyjnymi oraz zaburzeniami związanymi z czynnikami stresowymi (wykorzystywanie seksualne, przemoc emocjonalna i fizyczna) (20h)
 • Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń odżywiania dzieci i młodzieży (20h)
 • Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych dzieci i młodzieży (lęk uogólniony, lęk społeczny w dzieciństwie, fobia społeczna, lęk przed separacją w dzieciństwie, mutyzm wybiórczy, napady lęku panicznego, fobie proste) (20h)
 • Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum obsesyjno-kompulsyjnego-OCD, zaburzenia tikowe, tricholtillomania, dermatillomania (excoriation skin disorder), dysmorfofobia (20h)
 • Terapia samookaleczeń, tendencji samobójczych, problemów w kontroli gniewu, zaniżonej samooceny u dzieci i młodzieży (20h)
 • Zaburzenia eksternalizacyjne dzieci i młodzieży – model i terapia w podejściu poznawczo-behawioralnym (20h)
 • Zaburzenia ze spektrum autyzmu (autyzm, zespół Aspergera) u dzieci i młodzieży – zakres i możliwości stosowania technik poznawczo-behawioralnych (20h)
 • Osobowość i jej zaburzenia w koncepcji poznawczo-behawioralnej, terapia schematu, terapia nieprawidłowo kształtującej się osobowości u młodzieży (20h)

Proponujemy również Państwu spotkania superwizyjne:

Konceptualizacja i superwizja terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym (moduły po 8 h)

Zajęcia zostały skonstruowane i zorganizowane tak, by umożliwić Państwu udział w pojedynczych szkoleniach, pojedynczych modułach szkolenia TPB zaburzeń psychicznych  dzieci i  młodzieży lub spotkaniach superwizyjnych, jak również w całościowym kursie pozwalającym na zdobycie szczegółowej wiedzy z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży (260 h kursów oraz spotkania superwizyjne organizowane w modułach trwających 8 h dydaktycznych każdy).

Serdecznie zapraszamy!
close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".