Szkoła Psychoterapii Grupy Centrum CBT – podsumowanie 2022 roku

Szkoła Psychoterapii Grupy Centrum CBT – podsumowanie 2022 roku

10.01.2023

Szkola Psychoterapii Grupy Centrum CBT – podsumowanie 2022 roku

Unikalną wartością Grupy Centrum CBT jest renomowana Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, prowadząca obecnie szkolenie dla ponad 536 studentów na wszystkich poziomach kształcenia od I do IV roku.

– W roku 2022 r. do egzaminu końcowego przystąpiło i zdało go 88 osób. Jest to rekordowa liczba osób w porównaniu z poprzednimi latami. Wynik ten świadczy o wysokim i skutecznym poziomie nauczania w Szkole Psychoterapii Grupy Centrum CBT oraz o ogromnym zapotrzebowaniu rynku na specjalistów. – mówi Paweł Szeplewicz prezes zarządu CBT EDU.

Szkoła działa od 2002 r. i posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).

Szkoła zatrudnia ponad 50 wysokiej klasy pracowników dydaktycznych.

W ramach szkoły prowadzone są również kursy i szkolenia z zakresu wybranych zagadnień psychologii dzieci i młodzieży dedykowane psychologom i psychoterapeutom. Centrum CBT oferuje również liczne szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych. Mają one za zadanie podniesienie wiedzy kadry szkół podstawowych i średnich na temat problemów zdrowia psychicznego, z którymi borykają się współcześni uczniowie np.: depresja, samookaleczenie, uczależnienia behawioralne i inne.

– Centrum CBT EDU – jest instytucją certyfikująca w zakresie kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży”, w roku 2022 przeprowadzono pierwsze egzaminy, w wyniku których 10 osób uzyskało certyfikat. – dodaje Paweł Szeplewicz prezes zarządu CBT EDU.

Centrum CBT prowadzi również kursy i szkolenia przygotowujące do pracy w charakterze terapeuty środowiskowego i egzaminu państwowego nadającego uprawnienia. Celem kształcenia jest pozyskanie kompetencji i doświadczenia w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, niezbędnych do uczestnictwa w terapii pacjenta i wspieraniu rodziny. Osoba posiadająca kwalifikację prowadzenie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży jest gotowa do samodzielnego planowania i prowadzenia oddziaływań terapeutycznych w ramach terapii środowiskowej wśród osób niepełnoletnich i ich rodzin.

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".