Praca na relacji terapeutycznej

Dla kogo?

Szkolenie kierujemy do praktykujących psychoterapeutów oraz osób kształcących się w psychoterapii, którzy w swojej pracy chcą lepiej zrozumieć jak relacja terapeutyczna wpływa na proces terapeutyczny i jak świadomie ją budować. Ważne, by mieć nawet niewielkie doświadczenie w prowadzeniu pacjentów.

Grupa może liczyć maksymalnie 16 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cele szkolenia

  1. Dowiesz się jak mechanizmy przeniesienia i przeciwprzeniesienia wpływają na proces terapeutyczny.
  2. Poznasz lepiej siebie.
  3. Nauczysz się jak uwzględniać wpływ relacji terapeutycznej na proces psychoterapii.
  4. Doświadczysz mocy relacji.

Ramowy program szkolenia

  1. Radzenie sobie z emocjami w terapii.
  2. Wzorce bliskości a relacja terapeutyczna.
  3. Zjawisko przeniesienia i przeciwprzeniesienia w terapii poznawczo-behawioralnej.
  4. Trudne sytuacje relacyjne w procesie psychoterapii.
  5. Radzenie sobie z własnymi schematami poznawczymi.
  6. Relacja z samym sobą, a relacja terapeutyczna.

Metody pracy

Szkolenie ma charakter warsztatowy i będzie prowadzony metodami aktywnymi –ćwiczenia w parach, praca własna, praca w grupie. Prezentacje i wykłady będą ograniczone do minimum jako wprowadzenie do poszczególnych części szkolenia.

Szkolenie składa się z dwóch części: warsztatu wprowadzającego (1. dzień) i warsztatu superwizyjnego (2 dzień).

Organizacja szkolenia

Na szkolenie zapisujemy się oddzielnie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wniesienie opłaty za szkolenie.

Prowadzący:

dr n. med. n. o zdr.

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, magister psychologii, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (certyfikat PTTPB nr 444) oraz certyfikowany superwizor-dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (certyfikat PTTPB nr 72).

Jest starszym asystentem i superwizorem w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Wieku Rozwojowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

W Szkole Psychoterapii Centrum CBT EDU pełni funkcję Kierownika ds. Dydaktyki. Ponadto jest wykładowcą i superwizorem (prowadzi 4-letni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej), wykładowcą i superwizorem w szkoleniu specjalizacyjnym w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia i warsztaty tematyczne z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Jest współautorem zasad organizacji pracy zespołów i świadczenia pomocy w Ośrodkach Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży Centrum CBT (tzw. Ośrodki I Poziomu Referencyjnego).

Pełni funkcję członka kolegium redakcyjnego czasopisma „Terapia poznawczo-behawioralna”. Jest współautorką 2 książek: „Psychoterapia dzieci i młodzieży w praktyce”, „Myślę, czuję, działam” dotyczące psychoterapii dzieci i młodzieży oraz autorką i współautorką 14 artykułów o tematyce związanej z zachowaniami samobójczymi, nieprawidłowo kształtującą się osobowością, zaburzeniami odżywiania, PTSD, depresją, niekorzystnymi doświadczeniami w dzieciństwie.

Masz pytania?

Napisz do nas! 

Kontakt:

Joanna Kuczyńska
[email protected]
Tel.: 22 428 44 26

Regulaminy
Cena

1150,00 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy to szkolenie będzie ponownie dostępne?