Dr Tomasz Srebnicki moderatorem panelu psychiatrycznego podczas World for Ukraine Summit 2023

World for Ukraine Summit 2023

Dr Tomasz Srebnicki, psycholog oraz specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży w Centrum CBT, będzie jednym z moderatorów podczas Szczytu World for Ukraine w Rzeszowie i poprowadzi panel na temat dobrostanu psychospołecznego ukraińskiej młodzieży.

Dzieci należą do grup najbardziej bezbronnych, dotkniętych wojną na Ukrainie, gdyż są całkowicie zależne od dorosłych, co utrudnia im przystosowanie się do nowych warunków życia. Dotyczy to szczególnie młodzieży, która opuszczając dom traci ważne więzi społeczne i poczucie bezpieczeństwa. Zrozumienie tych zasad jest kluczowe, aby właściwie pomóc najmłodszym w przezwyciężeniu codziennych traumatycznych doświadczeń.

Dlatego też celem panelu jest określenie głównych kryteriów potwierdzania takiej pomocy w oparciu o doświadczenie zawodowe i praktyczne prelegentów, wśród których zasiądą m.in. takie osoby, jak Olha Mykytchyn – absolwentka programu „Praca socjalna” na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim oraz działaczka Fundacji Charytatywnej Children’s Voices, aby pomagać w prowadzeniu infolinii pomocy psychologicznej dla rodziców i dzieci; Joanna Hajduk – doradczyni techniczna ds. zdrowia psychicznego i wsparcia psychospołecznego w Save the Children Polska oraz wykwalifikowana psychoterapeutka; Olena Nikołajenko – strateżka i lekarka, założycielka fundacji charytatywnej Future for Ukraine.

Fundacja World for Ukraine (W4UA) jest organizacją pozarządową, której celem jest integracja i wspieranie wysiłków organizacji pozarządowych, instytucji rządowych i samorządowych, biznesu, mediów, think-tanków i osób prywatnych na rzecz Ukrainy. Fundacja corocznie organizuje Szczyt W4UA, który przyciąga wybitne głosy z Ukrainy i całego świata. A sam Szczyt W4UA w 2022 r. zgromadził w Rzeszowie ponad 1500 uczestników. Z liczbą ponad 100 partnerów instytucjonalnych, korporacyjnych i pozarządowych, to wydarzenie poruszyło ważne aspekty międzysektorowej współpracy w obliczu obecnego kryzysu na Ukrainie.

PANEL: PSYCHOSOCIAL WELL-BEING OF UKRAINIAN YOUTH

28.09.2023, 14:00 – 15:30, Conference Room: Banquette Hall Healthcare