Jak leczyć zaburzenia seksualne u mężczyzn?

Dla 90% mężczyzn sprawność seksualna jest podstawowym warunkiem poczucia własnej wartości, stąd pojawienie się zaburzeń w tej sferze staje się główną przyczyną spadku samooceny. Zaburzenia sprawności seksualnej u mężczyzn nie są wyłącznie problemem medycznym. Tak, jak w przypadku kobiet, mogą mieć swoje podłoże zarówno biologiczne, społeczne, jak i psychiczne.

dysfunkcjach seksualnych występujących u mężczyzn, w ramach kursów zawodowych w Centrum CBT i Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych, do jakiej wracamy po wakacyjnej przerwie, będziemy rozmawiać już 9 września br.,  a warsztat poprowadzi mgr Joanna Twardo-Kamińska. Na podstawie szczegółowych przypadków klinicznych poznamy problematykę seksuologiczną, metody diagnozy w oparciu o klasyfikację ICD10 oraz sposoby planowania przebiegu terapii. Będą one ponadto przedmiotem ćwiczeń tak, aby po zakończeniu szkolenia, każdy uczestnik mógł przeprowadzić wnikliwy wywiad seksuologiczny z zastosowaniem technik CBT i wdrożyć skuteczne leczenie.

Serdecznie zapraszmy!

W ramach problematyki seksuologicznej, uzupełniająco, cały czas polecamy przedostatni numer naszego czasopisma TPB z opisami przypadków zaburzeń seksualnych, który jest do nabycia w naszej placówce na Wołodyjowskiego lub online, po złożeniu zamówienia – szczegóły znajdą Państwo na stronie wydawnictw.