Projekt „Skrzynka z Narzędziami dla Dorosłych”

Zapraszamy na stronę www.psychonarzedzia.pl

Zrozumienie nastolatka to sztuka. Wspieranie go to umiejętność, pozwolenie mu na budowanie własnej tożsamości to połączenie wiedzy i cierpliwości.

W 2022 roku Centrum CBT zrealizowało projekt Skrzynka z Narzędziami dla Dorosłych. Jego celem było podnoszenie świadomości na temat szeroko pojętych problemów rozwojowych dzieci i młodzieży oraz roli dorosłych (rodziców, nauczycieli) w tym procesie.

Wiedza dla rodziców

W ramach projektu przygotowano szereg narzędzi do świadomego i celowego wykorzystywania wiedzy psychologicznej w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem radzącym sobie z problemami okresu adolescencji. Powstały webinary, których celem jest dostarczenie praktycznej wiedzy z zakresu wychowania, komunikacji, wspierania dzieci i nastolatków. Konferencja kończąca projekt jest podsumowaniem działań i wiedzą w pigułce o różnych etapach rozwoju dzieci.

Na blogu prezentowane są treści dotyczące rozwoju dziecka, jego zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach projektu.

Bezpłatne webinary

Webinary oraz prezentacje on -line, dostępne są bezpłatnie na stronie www.psychonarzedzia.pl.

Webinary prowadzone są przez dr n. o zdr. Annę Kaźmierczak-Mytkowską oraz Mikołaja Golińskiego.

Koordynatorem projektu z ramienia Centrum CBT jest p. Dorota Wiśniewska, dyrektor zarządzająca Centrum CBT.

Partnerami projektu są: Fundacja Nie widać po Mnie oraz Otako Media.

Projekt prowadzony jest przez Centrum CBT w ramach programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dzieci i młodzieży z Województwa Mazowieckiego. Działania finansowane są ze środków Województwa Mazowieckiego.