Szkoła Psychoterapii – ostatnie dni rekrutacji na 4-letni kurs psychoterapii!

Drodzy Państwo, do końca maja 2018 r. czekamy na zgłoszenia na 4-letni kurs psychoterapii, którego zajęcia rozpoczynamy w czerwcu br.  Informacje na temat warunków kwalifikacji, program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Szkoły, w zakładce Rekrutacja.

Szkoła Psychoterapii Centrum CBT-EDU – praktyczne umiejętności w pracy z pacjentem

Rozpoczęliśmy działalność w 2002 r., a obecnie zapraszamy już na 42 edycję 4-letniego szkolenia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Zakres kursu obejmuje:

  • zajęcia teoretyczne i warsztatowe poświęcone mechanizmom decydującym o przyczynach zaburzeń psychicznych i metodom ich leczenia,
  • zajęcia praktyczne (superwizje)
  • terapię własną prowadzoną w formie zajęć grupowych oraz superwizje
  • w ramach szkolenia wymagany jest także staż kliniczny

Uczestnicy zaznajomią się z wiedzą psychologiczną i medyczną, i poznają różne koncepcje osobowości, co jest niezbędne w pełnym zrozumieniu indywidualności pacjenta oraz zaplanowaniu procesu przebiegu psychoterapii. Kurs zakończony jest egzaminem, który umożliwia uzyskanie certyfikatu Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB. Organizowane przez nas szkolenie jest rekomendowane i atestowane przez PTTPB, dlatego nasi kursanci mogą podpisywać kontrakty z NFZ jako psychoterapeuci już po ukończeniu drugiego roku kursu.

Szkoła Psychoterapii Centrum CBT-EDU to także kursy i szkolenia zawodowe, w tym kurs z Terapii Schematu rekomendowany do pracy z pacjentami z zaburzeniami osobowości typu borderline lub z clusteru C.

Profesjonalizm i rekomendacje

Naszym celem jest przygotowanie do profesjonalnego uprawiania psychoterapii i rozwijania umiejętności twórczej integracji wiedzy programowej i tematycznej z zakresu szkoleń na użytek późniejszej praktyki absolwentów.

  • CERTYFIKATY

Jesteśmy jednym z wiodących ośrodków kształcących psychoterapeutów w nurcie poznawczo-behawioralnym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).

  • KADRA SZKOŁY PSYCHOTERAPII

Naszą Kadrę tworzą jedni z pierwszych specjalistów stosujący terapię poznawczo-behawioralną. To wybitni wykładowcy akademiccy związani z Kliniką Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz certyfikowani terapeuci z Polski i zagranicy, o bogatym dorobku piśmienniczym, mający wieloletnie doświadczenie kliniczne, którzy na co dzień praktykują na oddziałach szpitalnych bądź w ramach poradni zdrowia psychicznego. Większość z nich to autorzy popularnych szkoleń dla dzieci, młodzieży, rodziców i osób dorosłych.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń, a w razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: e-mail: szkola@cbt.pl, tel. 22 428 44 26