W Legionowie na NFZ i komercyjnie

pexels-shvets-production-7176319

Od 2020 roku w Legionowie działa Poradnia Centrum CBT. Tutaj dzieci, młodzież i dorośli znajdą szeroką ofertę z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. W Legionowie pacjenci mogą skorzystać z wizyt komercyjnych i na NFZ.

Oferta Poradni CBT w Legionowie kierowana jest dla dzieci, młodzieży doświadczających kryzysu oraz znacznych trudności w codziennym funkcjonowaniu, problemów relacyjnych w rodzinie, problemów szkolnych, stanów lękowych, depresji. Dorośli również znajdą tu wsparcie i pomoc psychologiczną.

Tak jak wszystkie placówki Centrum CBT, Placówka Centrum CBT w Legionowie działa w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Komercyjnie realizowane są:

– psychoterapia indywidualna dzieci, młodzieży i dorosłych,

– konsultacje diagnostyczne dzieci, młodzieży i dorosłych,

– wsparcie/ porady  psychologiczne.

Poradnia Centrum CBT w Legionowie jest jedną w okolicy poradnią świadczącą profesjonalne usługi psychologiczne i psychoterapeutyczne na NFZ dla dzieci i  młodzieży do 21 roku życia. W ramach porad finansowanych przez NFZ znajdują się:                                                                                         

– porady i konsultacje  diagnostyczne dla dzieci i młodzieży

– porady psychologiczne dla dzieci i młodzieży oraz rodziców

– psychoterapia indywidualna dla dzieci i młodzieży

– sesje wsparcia psychoterapeutycznego dla rodziców

– terapię środowiskową  w domu i w szkole dziecka czy nastolatka

– spotkania z terapeutą środowiskowym w poradni.

Wyróżnikiem Placówki Centrum CBT jest praca zespołowa, która pozwala w sposób kompleksowy i holistyczny pomóc pacjentowi odzyskać równowagę emocjonalną i psychiczną. Zespół specjalistów, w którego skład wchodzą psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi udziela pomocy każdej rodzinie. Po procesie diagnostycznym rodzinie zostaje  przydzielony koordynator, który na bieżąco kontaktuje się z domownikami.

Forma kontaktu jest zawsze dopasowana do możliwości rodziny. Realizowane są wizyty środowiskowe w domu i szkole, spotkania w poradni jak i kontakt przez telefon, zoom, skype.

Kadra to wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem.

Wszyscy psychologowie diagności są w trakcie 4-letniego kursu psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym. Pracują zgodnie z kodeksem etyki psychologa, psychoterapeuty. W razie potrzeby psychologowie współpracują z  psychiatrami z Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Wszyscy specjaliści uczestniczą w klinicznych spotkaniach Zespołu, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Psychoterapeuci regularnie superwizują swoją pracę. Uczestniczą w szkoleniach, seminariach i podnoszą swoje kwalifikacje.

Jak wyglądają wizyty?

Pierwsze 3 wizyty są poświęcone na zebranie przez psychologa diagnostę wywiadu od rodziców, dziecka/ nastolatka. Pierwsza wizyta jest bez dziecka, na niej omawiany jest główny problem, druga wizyta przeznaczona jest na wywiad z ojcem lub matką. Na trzecią wizytę przychodzi dziecko.

Po procesie diagnostycznym zostaje opracowany plan terapeutyczny. W formie pisemnej rodzice/ opiekunowie prawni bądź pełnoletni pacjent otrzymuje zaplanowane oddziaływania oraz nazwiska specjalistów, do których można umówić się na wizytę w dogodnym terminie.

Poradnia Centrum CBT w Legionowie znajduje się w dogodnej lokalizacji w Legionowie, niedaleko centrum. Zapewnia parking, obsługę recepcji. Możliwość płatności przelewem oraz kartą płatniczą. Dyskrecja i profesjonalna obsługa zapewnione!

Kontakt: Poradnia Centrum CBT w Legionowie

ul. Ks. J. Skorupki 23a

05-120 Legionowo

tel.: 507 130 919

tel.: 22 378 12 30; poradnia_legionowo@cbt.pl