W Legionowie na NFZ i komercyjnie

W Legionowie na NFZ i komercyjnie

10.03.2022

Od 2020 roku w Legionowie działa Poradnia Centrum CBT. Tutaj dzieci, młodzież i dorośli znajdą szeroką ofertę z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. W Legionowie pacjenci mogą skorzystać z wizyt komercyjnych i na NFZ.

Oferta Poradni CBT w Legionowie kierowana jest dla dzieci, młodzieży doświadczających kryzysu oraz znacznych trudności w codziennym funkcjonowaniu, problemów relacyjnych w rodzinie, problemów szkolnych, stanów lękowych, depresji. Dorośli również znajdą tu wsparcie i pomoc psychologiczną.

Tak jak wszystkie placówki Centrum CBT, Placówka Centrum CBT w Legionowie działa w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Komercyjnie realizowane są:

– psychoterapia indywidualna dzieci, młodzieży i dorosłych,

– konsultacje diagnostyczne dzieci, młodzieży i dorosłych,

– wsparcie/ porady  psychologiczne.

Poradnia Centrum CBT w Legionowie jest jedną w okolicy poradnią świadczącą profesjonalne usługi psychologiczne i psychoterapeutyczne na NFZ dla dzieci i  młodzieży do 21 roku życia. W ramach porad finansowanych przez NFZ znajdują się:                                                                                         

– porady i konsultacje  diagnostyczne dla dzieci i młodzieży

– porady psychologiczne dla dzieci i młodzieży oraz rodziców

– psychoterapia indywidualna dla dzieci i młodzieży

– sesje wsparcia psychoterapeutycznego dla rodziców

– terapię środowiskową  w domu i w szkole dziecka czy nastolatka

– spotkania z terapeutą środowiskowym w poradni.

Wyróżnikiem Placówki Centrum CBT jest praca zespołowa, która pozwala w sposób kompleksowy i holistyczny pomóc pacjentowi odzyskać równowagę emocjonalną i psychiczną. Zespół specjalistów, w którego skład wchodzą psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi udziela pomocy każdej rodzinie. Po procesie diagnostycznym rodzinie zostaje  przydzielony koordynator, który na bieżąco kontaktuje się z domownikami.

Forma kontaktu jest zawsze dopasowana do możliwości rodziny. Realizowane są wizyty środowiskowe w domu i szkole, spotkania w poradni jak i kontakt przez telefon, zoom, skype.

Kadra to wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem.

Wszyscy psychologowie diagności są w trakcie 4-letniego kursu psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym. Pracują zgodnie z kodeksem etyki psychologa, psychoterapeuty. W razie potrzeby psychologowie współpracują z  psychiatrami z Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Wszyscy specjaliści uczestniczą w klinicznych spotkaniach Zespołu, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Psychoterapeuci regularnie superwizują swoją pracę. Uczestniczą w szkoleniach, seminariach i podnoszą swoje kwalifikacje.

Jak wyglądają wizyty?

Pierwsze 3 wizyty są poświęcone na zebranie przez psychologa diagnostę wywiadu od rodziców, dziecka/ nastolatka. Pierwsza wizyta jest bez dziecka, na niej omawiany jest główny problem, druga wizyta przeznaczona jest na wywiad z ojcem lub matką. Na trzecią wizytę przychodzi dziecko.

Po procesie diagnostycznym zostaje opracowany plan terapeutyczny. W formie pisemnej rodzice/ opiekunowie prawni bądź pełnoletni pacjent otrzymuje zaplanowane oddziaływania oraz nazwiska specjalistów, do których można umówić się na wizytę w dogodnym terminie.

 

Poradnia Centrum CBT w Legionowie znajduje się w dogodnej lokalizacji w Legionowie, niedaleko centrum. Zapewnia parking, obsługę recepcji. Możliwość płatności przelewem oraz kartą płatniczą. Dyskrecja i profesjonalna obsługa zapewnione!

Kontakt: Poradnia Centrum CBT w Legionowie

ul. Ks. J. Skorupki 23a

05-120 Legionowo

tel.: 507 130 919

tel.: 22 378 12 30; poradnia_legionowo@cbt.pl

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".