Centrum CBT partnerem charytatywnego koncertu Pogodnego w Warszawie

Centrum CBT zostało partnerem XV Charytatywnego Koncertu Pogodnego. Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji im. dr Dariusza Wasilewskiego, już po raz piętnasty z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, organizuje koncert, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem depresji.

– Depresja jest chorobą, wymaga leczenia, lecz jak każda choroba także profilaktyki i zapobiegania nawrotom. Nie wystarczy stwierdzić ze ktoś ma depresję – warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego teraz i co należy zmienić, aby kilku miesiącach lub latach choroba nie wróciła. Leczenie depresji to nie tylko postępowanie tu i teraz, lecz także próba zmiany przyszłości. – prof. dr. hab. n. med. Tomasz Wolańczyk

Hasłem przewodnim tegorocznego Ogólnopolskiego Dania Walki z Depresją jest „Depresja a miłość”, a tytułem koncertu „Miłość i więcej nic…”. Z tej okazji Stowarzyszenie przygotowało broszurę pod takim samym tytułem autorstwa Joanny Chatizow i dr n. med. Sławomira Murawca.

Depresja zaburza funkcjonowanie, staje się przyczyną rozpadu związków i kryzysów rodzinnych. Kiedy zaczyna chorować jeden członek rodziny, cały system rodzinny zostaje zaburzony. Z chorobą tą wiąże się wiele negatywnych konsekwencji społecznych, m.in. osoby cierpiące na ciężką depresję nierzadko wypadają z ról zawodowych, rezygnują z pracy i doświadczają bezrobocia. Konsekwencją nieleczenia depresji mogą być próby samobójcze a nawet samobójstwo.

– Cieszymy się, że w tym roku możemy wspierać XV Koncert Pogodny, który w sposób niecodzienny zwraca uwagę na problem depresji i osób na nią chorujących. Centrum CBT już od blisko 20 lat prowadzi aktywne działania na rzecz podnoszenia standardów leczenia chorób psychicznych w Polsce oraz pomaga chorym na depresję w odzyskiwaniu zdrowia. – mówi Joanna Szyman prezes grupy Centrum CBT

Koncert odbędzie się 20 lutego 2023 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Polonia w Warszawie.