Centrum CBT partnerem charytatywnego koncertu Pogodnego w Warszawie

Centrum CBT partnerem charytatywnego koncertu Pogodnego w Warszawie

13.02.2023

plakat 2023 poziom

Centrum CBT zostało partnerem XV Charytatywnego Koncertu Pogodnego. Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji im. dr Dariusza Wasilewskiego, już po raz piętnasty z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, organizuje koncert, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem depresji.

– Depresja jest chorobą, wymaga leczenia, lecz jak każda choroba także profilaktyki i zapobiegania nawrotom. Nie wystarczy stwierdzić ze ktoś ma depresję – warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego teraz i co należy zmienić, aby kilku miesiącach lub latach choroba nie wróciła. Leczenie depresji to nie tylko postępowanie tu i teraz, lecz także próba zmiany przyszłości. – prof. dr. hab. n. med. Tomasz Wolańczyk

Hasłem przewodnim tegorocznego Ogólnopolskiego Dania Walki z Depresją jest „Depresja a miłość”, a tytułem koncertu „Miłość i więcej nic…”. Z tej okazji Stowarzyszenie przygotowało broszurę pod takim samym tytułem autorstwa Joanny Chatizow i dr n. med. Sławomira Murawca.

Depresja zaburza funkcjonowanie, staje się przyczyną rozpadu związków i kryzysów rodzinnych. Kiedy zaczyna chorować jeden członek rodziny, cały system rodzinny zostaje zaburzony. Z chorobą tą wiąże się wiele negatywnych konsekwencji społecznych, m.in. osoby cierpiące na ciężką depresję nierzadko wypadają z ról zawodowych, rezygnują z pracy i doświadczają bezrobocia. Konsekwencją nieleczenia depresji mogą być próby samobójcze a nawet samobójstwo.

– Cieszymy się, że w tym roku możemy wspierać XV Koncert Pogodny, który w sposób niecodzienny zwraca uwagę na problem depresji i osób na nią chorujących. Centrum CBT już od blisko 20 lat prowadzi aktywne działania na rzecz podnoszenia standardów leczenia chorób psychicznych w Polsce oraz pomaga chorym na depresję w odzyskiwaniu zdrowia. – mówi Joanna Szyman prezes grupy Centrum CBT

Koncert odbędzie się 20 lutego 2023 roku o godzinie 20.00 w Teatrze Polonia w Warszawie.

close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".