Szkoła Psychoterapii Centrum CBT EDU ogłasza rekrutację na kurs superwizora / dydaktyka!

Szkoła Psychoterapii Centrum CBT EDU ogłasza rekrutację na kurs superwizora dydaktyka-1

Z ogromną radością informujemy, że Szkoła Psychoterapii Centrum CBT EDU rozpoczyna rekrutację na kurs przygotowujący do uzyskania certyfikatu superwizora / dydaktyka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Kierownikiem kursu jest prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Anita Bryńska, która odpowiada również za rozwój merytoryczny Szkoły Psychoterapii Centrum CBT EDU.

Superwizja to niezwykle istotny, stanowiący część procesu edukacyjnego element rozwoju każdego psychoterapeuty. To nie tylko pomoc w prowadzeniu terapii konkretnego pacjenta, ale także nauka umiejętności relacyjnych, koncepcyjnych i technicznych, poszerzająca także rozumienie osobistych mechanizmów wpływających na prowadzenie psychoterapii. Profesjonalna superwizja jest niezbędna dla skutecznego kształcenia specjalistów, ale także utrzymania najwyższych standardów zawodowych w dziedzinie psychoterapii, jak również rozwoju podejść psychoterapeutycznych. Stale rosnąca liczba osób kształcących się na kursach przygotowujących do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTTPB) oraz certyfikowanych psychoterapeutów oznacza rosnące zapotrzebowanie na superwizje. Zapraszam Państwa do uczestniczenia w kursie przygotowującym do uzyskania certyfikatu superwizora / dydaktyka PTTPB i rozważenia takiej opcji w zakresie własnego rozwoju – mówi prof. n. med. i n. o zdr. Anita Bryńska, dyrektor Szkoły Psychoterapii Centrum CBT EDU.

To już czwarty kurs organizowany w historii naszej szkoły! Dotychczas kurs w naszym ośrodku ukończyło 15 osób, a kolejne 10 jest w trakcie szkolenia. Kształcenie kolejnych superwizorów / dydaktyków to wyraz naszego stałego dążenia do podnoszenia jakości świadczeń psychoterapeutycznych i kompetencji psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych.

Program kursu obejmuje:

  • Teorię superwizji: 80 godzin warsztatów prowadzonych przez wykładowców z kraju i z zagranicy.
  • Praktykę superwizji: 120 godzin warsztatów superwizyjnych.
  • Pracę własną: 20 godzin treningu integracyjno-komunikacyjnego.
  • Doskonalenie warsztatu: 60 godzin na rozwój osobisty i działalność dydaktyczną.

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich osób, które do tej pory zdobyły kwalifikacje superwizorskie w naszym ośrodku, które nie tylko zdobyły wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim przyczyniają się dzisiaj do podnoszenia standardów pracy w dziedzinie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Wiedza, profesjonalizm i stałe dążenie do doskonalenia własnych kwalifikacji przez superwizorów wykształconych w Szkole Psychoterapii Centrum CBT EDU, pozwalają na utrzymanie bardzo wysokiego poziomu nauczania terapii poznawczo-behawioralnej. Świadomość odpowiedzialności związanej z procesem psychoterapeutycznym i dydaktycznym determinuje nasze dążenie, jako ośrodka kształcącego w psychoterapii oraz superwizji, do tego, by stale doskonalić umiejętności w zakresie konceptualizacji, prowadzenia psychoterapii i monitorowania efektów leczenia, przyczyniać się do rozwoju świadomości metodologicznej i wiedzy z praktyki opartej na dowodach. Jesteśmy dumni z tego, że możemy przyczyniać się do rozpowszechniania profesjonalnej wiedzy na temat psychoterapii poznawczo-behawioralnej i zapraszamy Państwa do współuczestniczenia w tym procesie – dodaje prof. n. med. i n. o zdr. Anita Bryńska.

Nasza szkoła:

Od ponad 20 lat prowadzimy kursy 4-letnie, pozwalające na uzyskanie certyfikatu Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Działalność szkoły prowadzona jest w 12 miastach w Polsce: Warszawie, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Zielonej Górze, Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Kielcach i Katowicach. Dotychczas nasze kursy ukończyło 1140 osób, a obecnie naukę pobiera ponad 1000 osób. Tym samym mamy realny wpływ na kształtowanie standardów terapii poznawczo-behawioralnej w Polsce. Nasz zespół dydaktyczny liczy 85 specjalistów, w tym 9 superwizorów, co stanowi blisko 10% całej kadry superwizyjnej, pracującej w nurcie poznawczo-behawioralnym w Polsce, oraz 10 aplikantów superwizji.

  • Pamiętajmy o tym, że superwizja nie tylko wspiera, ale także kształtuje terapeutów, tworząc solidne fundamenty dla etycznej, skutecznej i profesjonalnej praktyki psychoterapeutycznej. Podejmijmy się razem tego zadania – podsumowuje prof. n. med. i n. o zdr. Anita Bryńska.

Kto może się zgłosić?

Certyfikowani psychoterapeuci poznawczo-behawioralni z minimum 5-letnim doświadczeniem klinicznym.
Członkowie PTTPB spełniający określone warunki uczestnictwa.
Termin: październik 2024 r. – marzec 2026 r.

Miejsce: Warszawa, ul. Wołodyjowskiego 74 A

Jak aplikować?

Wyślij formularz zgłoszeniowy do 30 sierpnia 2024 r. na adres: ul. Wołodyjowskiego 74 A, 02-724 Warszawa. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się we wrześniu 2024 r.

Dołącz do grona najlepszych specjalistów i rozwijaj swoje kompetencje w terapii poznawczo-behawioralnej! Więcej informacji na naszej stronie internetowej: https://cbt.pl/szkola-psychoterapii/kurs-superwizora-dydaktyka/.

Do zobaczenia w Warszawie!