Nowe szkolenia dla nauczycieli i pedagogów w ODN!

Nowe szkolenia dla nauczycieli i pedagogów w ODN!

25.08.2017

Szkoła – bezpieczna przestrzeń dla dziecka

Od kilku lat niepokojąco nasila się agresja wśród dzieci i dorastającej młodzieży. Media coraz częściej donoszą o zachowaniach agresywnych, czy wręcz chuligańskich, które przybierając coraz bardziej bezwzględne i drastyczne formy, budzą realny niepokój. Niestety sporo z nich ma miejsce w przestrzeni szkolnej, gdzie dobitnie rzuca się w oczy niska kultura współżycia, obojętność młodych ludzi na rówieśniczy mobbing i sytuację krzywdzonych kolegów czy koleżanek. To nie są łatwe wyzwania dla nauczycieli, biorąc pod uwagę jak duże trudności wychowawcze istnieją w szkołach. Mając to na uwadze, z myślą również o młodym pokoleniu, od kilku lat prowadzimy szkolenia dla nauczycieli, w ramach których wspieramy kadrę szkolną i uczymy jak diagnozować takie problemy i jak skutecznie sobie z nimi radzić.

Nowe szkolenia w ODN

Z nowym rokiem szkolnym 2017 w ramach Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Centrum CBT udostępniamy 5 nowych szkoleń, podczas których zwrócimy m. in. uwagę na sytuacje trudne związane z zachowaniami agresywnymi i autoagresywnymi wśród młodzieży. Będą to praktyczne ćwiczenia zachowań w konfrontacji z emocjonalnie i fizycznie pobudzonym uczniem, niezbędna prewencja, z symulacją pierwszej pomocy włącznie. O reakcjach i zasadach postępowania mówić będziemy także podczas Przeglądu zagrożeń dla emocji i psychiki współczesnego ucznia. Zanalizujemy zachowania ryzykowne wśród młodzieży, zaburzenia nastroju lub odżywiania czy zachowania samobójcze. Chcielibyśmy także zaznajomić Państwa z problematyką zaburzeń lękowych, jak edukować takiego ucznia i jego rodziców, co omówimy podczas szkolenia: Wsparcie dziecka z objawami lękowymi. Tematem kolejnego warsztatu będzie motywacja nastolatków i dorosłych do zmiany zachowań. Czym jest motywacja i jakie są skuteczne metody prowadzenia takiej rozmowy, aby zapobiegać problemom emocjonalnym i psychicznym w szkole i w rezultacie – stworzyć w niej bezpieczną przestrzeń?

Przypominamy, że szkolenia są dedykowane dla grup i realizujemy je na terenie całej Polski. Zamówienia można składać z poziomu strony każdego szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!
close
Potrzebujesz więcej informacji nt. szkoleń, kursów czy konsultacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.


  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Umów wizytę
  Umów się na wizytę

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum CBT Centrum CBT EDU, ul. Wołodyjowskiego 74A, 02-724 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".