Szkolenia i warsztaty w Centrum CBT – wiosna 2018

Problemy rozwojowe dzieci i młodzieży

Drodzy Państwo, okres jesienno-zimowy w naszym kalendarzu to sporo nowych zapowiedzi, które inauguruje kurs Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży – nabór na 30 edycję właśnie otwieramy, a kurs rozpocznie się w lutym 2018 r. Jak w poprzednich edycjach, tak i teraz zapraszamy psychoterapeutów, którzy są zdecydowani na pracę z dziećmi i młodzieżą w oparciu o metody CBT. Chcą nie tylko doskonalić warsztat i umiejętność przeprowadzenia diagnozy m. in. problemów rozwojowych typowych dla poszczególnych faz dorastania, ale także poznać model pracy z dziećmi z zaburzeniami eksternalizacyjnymi i internalizacyjnymi.

Komunikacji można się nauczyć! – Poznaj siebie i swoje emocje

Od lutego 2018 r. ruszamy także z Treningiem umiejętności społecznych i warsztatem grupowym dla dzieci i młodzieży realizowanym w ramach naszej Poradni dla dzieci i młodzieży. Współpraca w grupie wymaga komunikatywności. Jeśli Wasze dziecko ma problem z nawiązywaniem relacji, można to zmienić poprzez  skuteczny trening komunikacji, samokontroli i współpracy w grupie. Dzięki różnym formom ćwiczeń, TUS jest doskonałym narzędziem pracy, jakie możemy zaoferować rodzicom, pedagogom, opiekunom. Za jego pośrednictwem, uzyskują Państwo wgląd we wszystkie trudności i zasoby dziecka, co na bieżąco można konsultować z terapeutą.

Psycholodzy, psychoterapeuci, którzy pracują z parami, będą mieć w marcu 2018 r. okazję pogłębić swoje umiejętności terapeutyczne podczas organizowanego w Centrum CBT w Warszawie szkolenia I stopnia – Terapia Par i Małżeństw, i poznać m. in. praktyczne strategie CB stosowane w terapii par wraz z doborem interwencji dedykowanych określonym problemom. Szkolenie poprowadzą autorzy programu, m. in.  psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, specjalista psychiatrii, lek. med. Joanna Michałowska.

Skuteczność technik wyobrażeniowych w terapii zaburzeń osobowości

Ważnym kierunkiem rozwoju CBT są elementy wyobrażeniowe oddziałujące na emocje, a tym samym potencjał zmiany, szczególnie jeśli terapia dotyczy zaburzeń osobowości. Ci z Państwa, którzy posiadają już wiedzę na temat terapii schematu (ST) i terapii poznawczo-behawioralnej, a więc mają za sobą przynajmniej rok szkolenia w zakresie TPB i przynajmniej cztery dni szkolenia z ST, mogą wziąć udział w naszym kolejnym warsztacie, jaki przewidzieliśmy na marzec 2018 r., a jaki dotyczy form pracy wyobrażeniowej w ramach ST.

Serdecznie zapraszamy i jednocześnie przypominamy, że formularze zgłoszeniowe są do pobrania odpowiednio na stronach szkoleń. Cały czas zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszym profilu FB