Zadzwoń i umów się: (+48) 22 853 20 50 (+48) 22 853 20 50

Centrum CBT Otwock

Odwiedź naszą poradnię i skorzystaj ze wsparcia na najwyższym poziomie

ul. Powstańców Warszawy 3,
05-400 Otwock

afaebedbcfaeefdeabfccae
Time

Godziny otwarcia:

Pon: 08:00 – 21:00
Wt: 08:00 – 21:00
Śr: 08:00 – 20:00
Czw: 08:00 – 21:00
Pt: 08:00 – 20:00
Sob: 10:00 – 11:00

nfz

W ofercie usługi na NFZ

Parking płatny w pobliżu
Dojazd autobusami linii 702
Placówka przyjazna niepełnosprawnym
Obsługiwane języki: polski
Subtract x

ul. Powstańców Warszawy 3,
05-400 Otwock

afaebedbcfaeefdeabfccae
Time

Godziny otwarcia:

Pon: 08:00 – 21:00
Wt: 08:00 – 21:00
Śr: 08:00 – 20:00
Czw: 08:00 – 21:00
Pt: 08:00 – 20:00
Sob: 10:00 – 11:00

nfz

W ofercie usługi na NFZ

Parking płatny w pobliżu
Dojazd autobusami linii 702
Placówka przyjazna niepełnosprawnym
Obsługiwane języki: polski

Specjaliści w Centrum CBT Otwock

Wybierz osobę, której doświadczenie odpowiada Twoim potrzebom

Weronika Matachowska
Psycholog

Od kilkunastu lat pracuję jako psycholog i terapeuta, towarzysząc dzieciom, młodzieży i ich rodzicom w procesie rozwoju i przezwyciężania trudności. Ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także studia podyplomowe z socjoterapii. Posiadam uprawnienia pedagogiczne, a obecnie kształcę się w czteroletniej szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy diagnostycznej, interwencyjnej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Prowadziłam zajęcia wspierające rozwój poznawczy oraz społeczno-emocjonalny dzieci z różnymi trudnościami rozwojowymi, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera.

W pracy z dziećmi dążę do rozwijania ich potencjału, wzmacniania poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości. Pomagam radzić sobie z lękiem, nieśmiałością czy agresją, a rodziców wspieram w rozwiązywaniu problemów wychowawczych oraz w towarzyszeniu dziecku w trudnych emocjonalnie sytuacjach.

Pracuję także z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, problemów w relacjach społecznych, zaburzeń lękowych, depresyjnych oraz zaburzeń zachowania. W swojej pracy kieruję się empatią, autentycznością i wiarą w możliwości zmiany, jakie każdy człowiek w sobie nosi.

Paulina Krupińska
Terapeuta środowiskowy

Jestem absolwentką studiów magisterskich w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa. Posiadam certyfikat terapeuty środowiskowego. Ukończyłam także dwuletnie szkolenie i staż psychoterapeutyczny w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP oraz zdobyłam certyfikat edukatora profilaktyki uzależnień. Obecnie pełnię funkcję lidera w Poradni CBT w Otwocku.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w różnych instytucjach pomocowych, m.in. w Zakładzie Poprawczym w Warszawie-Falenicy, Domu Dziecka w Międzylesiu oraz w Ośrodku Podwójnej Diagnozy dla Młodzieży w Otwocku. Przez wiele lat współprowadziłam warsztaty dla młodzieży szkolnej, a także pracowałam jako kurator zawodowy w pionie rodzinnym. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, diagnozy rodziny i dziecka oraz dialogu motywującego.

Szczególnie bliskie jest mi podejście terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu – ukończyłam szkolenie I stopnia w tym nurcie. Interesuję się pracą z rodzinami oraz coachingiem rodzicielskim, w których najważniejsze jest dla mnie wspieranie w budowaniu relacji opartych na zrozumieniu i współpracy.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Uwielbiam śpiew i język włoski – to moje sposoby na regenerację i radość w codzienności.

Daria Białek
Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Ukończyłam studia II stopnia na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością resocjalizacja oraz studia z zakresu socjologii. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, dzięki czemu nieustannie rozwijam swoje kompetencje i poszerzam możliwości wspierania osób w trudnych sytuacjach.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą — zwłaszcza z osobami w kryzysie, po doświadczeniach traumatycznych oraz z różnego rodzaju deficytami. Każde spotkanie z młodym człowiekiem traktuję jako wyjątkową przestrzeń do uważności, zrozumienia i budowania relacji opartej na bezpieczeństwie.

Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie nie tylko zawodem, lecz także pasją. Największą satysfakcję daje mi możliwość niesienia pomocy, towarzyszenia w zmianie i wzmacniania potencjału, który drzemie w każdej osobie.

Aneta Chmiel Szejka
Psychoterapeuta

Jestem na ostatnim roku Szkoły Psychoterapeutycznej w nurcie systemowym w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS). Ukończyłam Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) – I i II stopnia, Kurs Treningu Zastępowania Agresji (TZA) oraz kurs kwalifikacyjny Treningu Umiejętności Społecznych (TUS).

Zrealizowałam również roczne studium z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.

Aleksandra Janicka
Psychoterapeuta

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia o specjalności psychologia ogólna i psychodiagnostyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT-EDU, gdzie rozwijam swoje kompetencje terapeutyczne i pogłębiam wiedzę praktyczną.

Posiadam doświadczenie w pracy zarówno z młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi. W relacji z pacjentem stawiam na uważność, empatię i indywidualne podejście — zależy mi, aby każda osoba czuła się wysłuchana, zrozumiana i wspierana w procesie zmiany.

Agata Grymuza
Psycholog

Jestem psychologiem, terapeutką, doradcą zawodowym, oligofrenopedagogiem oraz trenerką EEG-Biofeedback. Ukończyłam psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II, a od wielu lat rozwijam swoje kompetencje w obszarze terapii i pomocy psychologicznej.

Zrealizowałam liczne kursy i szkolenia, m.in. podstawowy i zaawansowany kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum CTSR oraz Integri TSR), kurs Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT Edu, a także szkolenia z metod „Dam radę” i „Jestem z Ciebie dumny” w Centrum Terapii Krótkoterminowej. Ukończyłam również szkolenia z interwencji kryzysowej oraz wiele innych kursów wspierających moją pracę terapeutyczną.

Obecnie kształcę się w szkole psychoterapii w nurcie integracyjnym we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, pogłębiając wiedzę i umiejętności, aby jeszcze skuteczniej towarzyszyć osobom zgłaszającym się po pomoc.

W swojej pracy stawiam na uważność, ciepło i partnerską relację. Wierzę, że każdy człowiek ma zasoby, aby poradzić sobie z trudnościami — a rolą terapeuty jest pomóc je odkryć i wzmocnić.

Usługi w tej placówce

CBT icon set
Terapia indywidualna dla dorosłych
teddybear
Terapia dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na konsultację do CBT

image

Centrum CBT zlokalizowane przy ul. Powstańców Warszawy 3 w Otwocku, to poradnia specjalizująca się w pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zespół doświadczonych psychologów i psychoterapeutów przeprowadzi przez kompleksowy proces terapeutyczny, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. W swojej pracy wykorzystujemy sprawdzone metody oparte na nurcie poznawczo-behawioralnym.

Konsultacje odbywają się w przyjaznej, intymnej atmosferze, z pełnym poszanowaniem prywatności i komfortu Pacjenta.

Subtract
Warstwa x

W tej placówce oferujemy także usługi dla dzieci i młodzieży objęte refundacją NFZ.

Subtract

Zrób pierwszy krok

Umów się już dziś

Projekt bez nazwy

Wprowadź realną zmianę w swoje życie i życie swoich najbliższych, korzystając z doświadczenia, profesjonalizmu i rzetelności, którą oferuje Centrum CBT.

Poradnie CBT to miejsca, gdzie nie tylko pracujemy nad symptomami, ale uczymy, jak żyć lepiej na co dzień. Nauczymy Cię strategicznego podejścia do Twoich indywidualnych wyzwań życiowych. Terapia to skuteczna pomoc potwierdzona wieloma badaniami. Zaufanie i satysfakcję klientów potwierdzają znakomite opinie specjalistów z CBT.

FAQ

Odpowiadamy na Wasze pytania

Jak wygląda pierwsza wizyta u terapeuty Centrum CBT?

Pierwsza wizyta to konsultacja diagnostyczna – terapeuta dopytuje o powody zgłoszenia, problemy, cele i oczekiwania oraz zbiera wstępny wywiad, czyli dopytuje o sytuację rodzinną, historię życia i ważne wydarzenia. Zwykle potrzebne są od 2 do 4 konsultacji, po którym ustalany jest plan terapii.

Istnieją różne rodzaje terapii i w zależności od tego mogą w nich uczestniczyć dzieci w różnym wieku. Np. w zajęciach z psychomotoryki mogą uczestniczyć dzieci od 3 r.ż., w terapiach mających na celu usprawnianie różnych umiejętności jak najbardziej skorzystają małe dzieci w wieku przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym. Z kolei indywidualna terapia poznawczo-behawioralna zalecana jest dla dzieci już w młodszym wieku szkolnym.

Tak, szczególnie w przypadku młodszych dzieci. Rodzice są bardzo ważni w życiu dziecka w ogóle, więc również w procesie terapii są bardzo istotnymi osobami. Rodzice zwykle najlepiej znają swoje dziecko, spędzają z nim najwięcej czasu, dlatego zmiana u rodziców wspiera zmianę dziecka. Rodzice również uczą się jak lepiej rozumieć trudności dziecka i jak budować środowisko wokół niego, żeby funkcjonowało na miarę swoich możliwości.

Tak – w terapii dzieci wykorzystywane są także formy niewerbalne: rysowanie, zabawa, symbole. Terapia poznawczo-behawioralna może być dostosowana do potrzeb dziecka niemówiącego lub z mutyzmem wybiórczym.

Jeśli nie wiesz, do kogo się umówić, najlepiej zacząć od wizyty u psychologa. Podczas konsultacji psycholog pomoże rozpoznać problem i w razie potrzeby zaproponuje dalszą ścieżkę: psychoterapię, diagnozę psychologiczną lub wizytę u psychiatry.

Możesz umówić się przez stronę internetową, zadzwonić pod numer 228532050 lub napisać maila: [email protected].

Oczywiście. Jeśli musisz zawiesić terapię z jakiegoś powodu, można później wrócić do spotkań – terapeuta kontynuuje je w zależności od sytuacji i Twoich potrzeb.

Nie. Możesz umówić się na konsultację, żeby porozmawiać o swoich potrzebach i dopiero potem zdecydować, czy chcesz kontynuować spotkania w formie psychoterapii.

Relacja terapeutyczna jest bardzo istotnym elementem zmiany. Dlatego jeśli po dwóch - trzech spotkaniach nie czujesz się komfortowo z daną osobą najlepiej jest porozmawiać o tym z terapeutą lub poszukać innej osoby.

Wystarczy poinformować nas do godziny 15:00 w dniu poprzedzającym roboczym zaplanowaną wizytę. Warto pamiętać, że w przypadku nieodwołanej wizyty obowiązuje opłata w wysokości 100% za wizytę.