Psychoterapia dzieci i młodzieży – podejście behawioralne

Drodzy Państwo, to już kolejna edycja naszego szkolenia w Centrum CBT, które jak zawsze poprowadzą wykładowcy z wieloletnią praktyką kliniczną i doświadczeniem szkoleniowym, prezentując techniki i metody bardzo pomocne w pracy z dziećmi i nastolatkami.

Szkolenie dla psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów oraz absolwentów psychologii i pedagogów

Zapraszamy tych z Państwa, którzy są zainteresowani TPB i zdecydowali się na pracę z osobami poniżej 18. r. ż., zwłaszcza z dziećmi do 13. r. ż., u których procesy poznawcze nie zostały jeszcze ukształtowane. Choć podstawy teoretyczne TPB u dorosłych, młodzieży i dzieci są takie same, sposób modyfikacji klasycznych technik poznawczych w pracy z niepełnoletnimi może wiązać się z dodatkowymi problemami i koniecznością włączenia w terapię oraz zmianę zachowań rodziców lub opiekunów. Zależnie od przypadku, taka praca może np. wymagać ustalenia przeciwwskazań do terapii indywidualnej lub skłaniać do motywacji pacjenta, aby ją kontynuował.

Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży w Centrum CBT – cele szkolenia

W trakcie warsztatów przyjrzymy się różnym formom podejścia w pracy z dziećmi i młodzieżą, jakie obejmą rodziców/opiekunów i ich zaangażowanie w terapię. Dzięki temu uczestnicy zapoznają się z:

Rekomendujemy przy tej okazji Tiki – Podręcznik dla terapeutów i Zeszyt ćwiczeń dla dzieci, jako materiał uzupełniający na potrzeby czerwcowego bloku (IV), w których to materiałach zamieszczamy protokoły pracy z pacjentem z chorobą tikową.
Czekamy na zgłoszenia! Formularze są do pobrania na stronie szkolenia, pod poniższym linkiem.