Aktualności

Movember – w trosce o intymne zdrowie mężczyzn
Aktualności

Movember – w trosce o intymne zdrowie mężczyzn

Wielu mężczyzn na całym świecie w listopadzie zapuszcza wąsy i brody, nie tylko po to, by dodatkowo podkreślić swoją męskość, ale także by podkreślić, że to właśnie ten miesiąc i symboliczny zarost ma na celu podnoszenie świadomości na temat problemów zdrowotnych, z którymi borykają się mężczyźni. Bo to właśnie w listopadzie trwa akcja Movember, która od 1999 roku skupia się na profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu problemów związanych z męskim zdrowiem, a przede wszystkim z rakiem prostaty.

Tydzień Świadomości ADHD
Aktualności

Tydzień Świadomości ADHD

W dniach 20-26 września obchodzimy Tydzień Świadomości ADHD. To czas, kiedy warto pochylić się nad tym zaburzeniem i dowiedzieć się więcej o tym, z czym się zmagają i jak można wspierać w codziennym życiu osoby z ADHD.

Katarzyna Szamburska Lewandowska
Aktualności

Miło nam poinformować, że Pani Katarzyna Szamburska – Lewandowska została powołana na stanowisko Kierownika Zespołu Diagnostycznego Centrum CBT.

Będzie odpowiedzialna za budowanie zespołu diagnostycznego oraz opracowanie i wprowadzenie procedury diagnozy zaburzeń neurorozwojowych u pacjentów w wieku rozwojowym i osób dorosłych prowadzonej w oparciu o najnowsze wytyczne i standardy ogólnoświatowe oraz za rozwój oferty szkoleniowej dla ODN (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli).

Aktualności

Diagnoza ADHD w Centrum CBT

ADHD to najczęstsze zaburzenie neurorozwojowe. ADHD dotyka około 8% populacji osób w wieku dziecięco-młodzieżowym i o około 5% wieku dorosłym, ponieważ warto podkreślić, że z ADHD 3/4 pacjentów nie wyrasta, a ich problemy nie kończą się w wieku lat 18.

Aktualności

Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i zwiększenie świadomości społecznej

Aktualności

Diagnoza ASD w Centrum CBT przy ul. Wołodyjowskiego 74

Zaburzenia ze spektrum autyzmu (Autism Spectrum Disorders – ASD) stanowią grupę zaburzeń neurobehawioralnych manifestujących się opóźnieniami lub nieprawidłowościami w szerokim zakresie rozwoju relacji społecznych, komunikacji,

Joanna Banasik dołączyła do zespołu Centrum CBT
Aktualności

Joanna Banasik dołączyła do zespołu Centrum CBT

Z radością informujemy, że do zespołu Centrum CBT dołączyła Joanna Banasik, która objęła stanowisko Kontrolera Finansowego i będzie wspierać Zarząd w podejmowaniu kluczowych decyzji strategicznych oraz odpowiadać za przygotowywanie informacji zarządczych.

Muzyczna szansa projekt dla nastolatków i dorosłych
Aktualności

Muzyczna szansa projekt dla nastolatków i dorosłych

Muzyka łagodzi nastroje. Jest ważna dla każdego nastolatka, jest źródłem inspiracji i może być przeciwwagą dla zagrożeń okresu dorastania. Jest przestrzenią, w której możemy spotkać się z nastolatkami.

Aktualności

psychonarzedziakids.pl

Czas dorastania to proces naturalny, często trudny, pełen turbulencji, kryzysów, „zmian akcji” i zagrożeń. Dziecko zmienia się w dorosłego. Musi przejść drogę do poznania i zbudowania siebie. Rolą dorosłych jest mądre towarzyszenie dziecku w tym okresie życia.

psychonarzedzia.pl
Aktualności

psychonarzedzia.pl

Zrozumienie nastolatka to sztuka. Wspieranie go to umiejętność, pozwolenie mu na budowanie własnej tożsamości to połączenie wiedzy i cierpliwości.