Narzędzia i techniki terapeutyczne 

Narzędzia wspomagające proces terapeutyczny-1

Zapraszamy do naszej bazy wiedzy poświęconej narzędziom wsparcia terapeutycznego, gdzie zgłębiamy różnorodne metody i techniki używane w psychoterapii.

Psychoterapia, jako forma leczenia, dąży do poprawy jakości życia poprzez przywrócenie zdrowia i równowagi emocjonalnej. Specjaliści w dziedzinie psychoterapii zajmują się leczeniem różnorodnych chorób i zaburzeń psychicznych, wspierając pacjentów w osiąganiu równowagi emocjonalnej i radzeniu sobie z trudnościami życiowymi. Poprzez psychoterapię możemy lepiej zrozumieć i wyrazić swoje emocje, budować zdrowe relacje z innymi ludźmi, odkrywać własne mocne strony oraz radzić sobie z trudnościami z przeszłością.

Nurt psychoterapeutyczny, w jakim pracuje specjalista, ma istotny wpływ na przebieg terapii. Istnieje wiele szkół psychoterapii, a każda z nich wykorzystuje różne metody działania i techniki terapeutyczne.

Podczas terapii psychoterapeuci wykorzystują różnorodne techniki terapeutyczne, które pomagają osiągnąć określone cele terapeutyczne. Wiedza i umiejętność wykorzystania tych technik są kluczowe dla skutecznego prowadzenia terapii. Jednym z przykładów popularnych technik terapeutycznych jest model A-B-C Ellisa, który pomaga zrozumieć związek między sytuacjami, przekonaniami a emocjami pacjenta.

W naszej bazie wiedzy zgłębiamy różnorodne techniki terapeutyczne wykorzystywane przez psychoterapeutów, oferując wgląd w ich istotę, zastosowanie oraz skuteczność.

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy na temat technik terapeutycznych i ich roli w procesie terapeutycznym, serdecznie zapraszamy do zgłębiania treści dostępnych w naszej bazie wiedzy. Odkryj cenne narzędzia pracy z pacjentem i pogłęb swoją wiedzę na temat psychoterapii oraz metod terapeutycznych.

Psychoterapia poznawczo behawioralna w leczeniu bólu fantomowego po amputacji kończyn

Psychoterapia poznawczo-behawioralna w leczeniu bólu fantomowego po amputacji kończyn

Celem artykułu jest przedstawienie najnowszych trendów leczenia bólu fantomowego po amputacji kończyn za pomocą psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Jak pokazują badania, psychoterapia poznawczo-behawioralna, może być użyteczna jako metoda wspierająca inne formy leczenia bólu fantomowego. Doświadczenia leczenia bólu fantomowego doprowadziły do powstania protokołów leczenia opartych na Kognitywnej Rehabilitacji Multisensorycznej (CMR), która pozwala na znaczną redukcję objawów bólowych.
Zastosowania wirtualnej rzeczywistości w poznawczo behawioralnej terapii wybranych zaburzeń lękowych_-1

Zastosowania wirtualnej rzeczywistości w poznawczo-behawioralnej terapii wybranych zaburzeń lękowych – przegląd literatury

Wirtualna rzeczywistość (VR) staje się coraz bardziej popularnym narzędziem, zarówno w branży rozrywkowej, jak i naukowej. W psychologii znajduje zastosowanie w dystrakcji od bodźców bólowych, jako narzędzie diagnostyczne w obszarze funkcji poznawczych, czy wspomagająco w terapii uzależnień. W tym artykule dokonano przeglądu literatury pod kątem możliwości zastosowania wirtualnej rzeczywistości w poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych. Wyniki zaprezentowanych badań pokazują zbliżoną skuteczność terapii z wykorzystaniem VR do klasycznych oddziaływań terapeutycznych. Wnioski z badań sugerują także większą praktyczność przeprowadzania ekspozycji z wykorzystaniem wirtualnego świata, niż ekspozycji in vivo.
Wartości a terapia poznawczo-behawioralna-1

Wartości a terapia poznawczo-behawioralna. Przegląd podejść oraz narzędzi wspomagających proces terapeutyczny.

W toku rozwoju człowieka, ludzka aktywność wspierała się wieloma skomplikowanymi procesami;  jednym z nich jest wartościowanie, czyli procesy oceniania i nadawania znaczeń. Wartości są efektem tych procesów i stanowią jedne z najbardziej istotnych właściwości człowieka, ponieważ dotyczą specyficznej dla człowieka właściwości oceny i wyboru. W niniejszej pracy przedstawiono w jaki sposób terapia poznawczo-behawioralna odnosi się do wartości oraz w jaki sposób wykorzystuje je w procesie terapeutycznym.

Polecane szkolenia

Cena szkolenia:

980,00 

Termin:

18-19 stycznia 2025

Czas trwania:

Czas: 18h dydaktycznych
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 9.00-17.00

Miejsce / forma:

stacjonarnie

Cena szkolenia:

980,00 

Termin:

Czas trwania:

18h dydaktycznych
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 09.00-16.00

Miejsce / forma:

Warszawa, Centrum CBT

Cena szkolenia:

980,00 

Termin:

Czas trwania:

18h dydaktycznych
9.00-17.00

Miejsce / forma:

stacjonarnie

Cena szkolenia:

980,00 

Termin:

Czas trwania:

Czas: 20h dydaktycznych
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 09.00-16.00

Miejsce / forma:

Warszawa

Cena szkolenia:

980,00 

Termin:

Czas trwania:

16h dydaktycznych
sobota 09.00-17.00
niedziela 09.00-16.00

Miejsce / forma:

On-line, Zoom

Cena szkolenia:

980,00 

Termin:

22-23 lutego 2025 r.

Czas trwania:

Czas: 18h dydaktycznych
sobota-niedziela, godz. 9.00-17.00

Miejsce / forma:

stacjonarnie