Transformacyjna moc pracy z krzesłami

Dla kogo?

Szkolenie kierujemy do praktykujących psychoterapeutów oraz osób kształcących się w psychoterapii, którzy w swojej pracy chcą wykorzystywać techniki doświadczeniowe.

Grupa będzie liczyć maksymalnie 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cele szkolenia

  1. Dowiesz się, jakie są podstawowe cele i zasady pracy z krzesłami jako techniki doświadczeniowej.
  2. Poznasz i przećwiczysz co najmniej cztery podstawowe zastosowania pracy z krzesłami.
  3. Nauczysz się w jaki sposób włączać pracę z krzesłami jako technikę doświadczeniową do klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej.
  4. Doświadczysz transformacyjnej mocy krzeseł na sobie.

Ramowy program szkolenia

  1. Praca z krzesłami – historia, założenie, wykorzystanie.
  2. Techniki doświadczeniowe a dwa poziomy przetwarzania informacji.
  3. Podstawowe zasady i cele pracy z krzesłami, matryca Kelloga – „Cztery dialogi z krzesłami”.
  4. Wykorzystanie pracy z krzesłami w klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej – jak ożywić, ucieleśnić i transformować trudności pacjentów.
  5. Typowe procedury pracy z krzesłami (puste krzesło, dialogi między krzesłami, wywiad diagnostyczny z wykorzystaniem krzeseł).
  6. Praca z krzesłami w ujęciu Terapii Schematu – dialogi między trybami.

Metody pracy

Szkolenie ma charakter warsztatowy i będzie prowadzony metodami aktywnymi – odgrywanie ról, ćwiczenia w parach i małych grupach, praca własna. Prezentacje i wykłady będą ograniczone do minimum jako wprowadzenie do poszczególnych części szkolenia.

Organizacja szkolenia

Na szkolenie zapisujemy się oddzielnie poprzez wypełnienie formularza i wpłatę na konto.

Warsztat odbywać się będzie w Warszawie, w Centrum, dokładną lokalizację podamy na tydzień przed szkoleniem.

Prowadzący:

Magister psychologii ze specjalizacją psychologia kliniczna, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1221).

Psycholog ze specjalizacją w psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS, certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat nr 1221 PTTPiB), terapeutka Terapii Schematu w trakcie całościowego szkolenia certyfikacyjnego.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w edukacji dorosłych i ponad 8-letnie w pracy terapeutycznej indywidualnej i grupowej. Wykładowczyni w Szkole Psychoterapii w Centrum CBT EDU, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z zaburzeń osobowości, technik doświadczeniowych i terapii III fali CBT. Pracy z krzesłami uczyła się m.in. u specjalistów tej metody dr Matthew Pugh i Tobyn Bell.

Doświadczenie kliniczne obejmuje pracę na oddziałach terapeutycznych F6 i F9 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, zajmujących się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychotycznych, afektywnych i lękowych.

Interesuje się efektywnymi terapiami w przypadku zaburzeń osobowości, technikami doświadczeniowymi, szczególnie transformacyjną pracą z krzesłami, teorią przywiązania i jej implikacjami w relacji terapeutycznej.

Masz pytania?

Napisz do nas! 

Kontakt:

Joanna Kuczyńska
j.kuczynska@cbt.pl
Tel.: 22 428 44 26

Regulaminy
Cena

1250,00