Zaburzenie Osobowości Borderline – wyzwania diagnostyczne i terapeutyczne

Wprowadzenie

Pacjenci z BPD to jedna z grup, która najczęściej szuka wsparcia w gabinecie terapeuty. To zaburzenie osobowości reprezentuje całe spektrum zachowań, a gdy występuje w mniejszym nasileniu i wiążę się z występowaniem tylko niektórych cech, BPD nastręcza sporo wyzwań diagnostycznych, a w konsekwencji w pracy terapeutycznej. Szkolenie podpowiada jak dobrze diagnozować i konceptualizować BPD oraz jak nawiązać bezpieczną relację terapeutyczną, skutecznie dobierać metody i techniki oraz jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w pracy z pacjentami BPD.

Dla kogo?

Szkolenie kierujemy do praktykujących psychoterapeutów oraz osób kształcących się w psychoterapii, które mierzą się z trudnościami i wyzwaniami w pracy z osobami z BPD, bądź też chcą się do tych wyzwań przygotować. Szkolenie umożliwi poszerzenie wiedzy na temat specyfiki diagnozy i terapii BPD z wykorzystaniem technik pracy z Terapii Schematu.

Grupa może liczyć maksymalnie 24 osoby, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cele szkolenia

  1. Dowiesz się, jak diagnozować i różnicować BPD od innych zaburzeń osobowości.
  2. Poznasz, na przykładzie studiów przypadków, dlaczego dodatkowo warto wziąć pod uwagę diagnozę uzależnień.
  3. Nauczysz się, jak pracować terapeutycznie i łagodzić trudności, których doświadczają osoby z BPD.
  4. Doświadczysz i nauczysz się jak stosować metody i techniki pracy z CBT i Terapii Schematów, które zwiększą skuteczność oddziaływań terapeutycznych na specyficzne dla BPD zachowania i sposoby funkcjonowania.

Ramowy program szkolenia

  1. Czynniki mające wpływ na kształtowanie się i rozwijanie BPD.
  2. Diagnoza i różnicowanie z innymi zaburzeniami osobowości, typowe schematy i tryby w przypadku BPD.
  3. Specyfika pracy terapeutycznej z BPD.
  4. Relacja terapeutyczna jako kluczowy czynnik leczący.
  5. Terapia BPD – metody i techniki terapeutyczne w terapii poznawczo-behawioralnej i Terapii Schematu.

Metody pracy

Część teoretyczna będzie wprowadzeniem do poszczególnych części szkolenia o charakterze warsztatowym, prowadzonych metodami aktywnymi: odgrywanie ról, ćwiczenia w parach i małych grupach, praca własna. Warsztatowy sposób pracy pozwoli na utrwalenie przyswojonej wiedzy oraz wykorzystanie jej w praktyce.

Organizacja szkolenia

Na szkolenie zapisujemy się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wniesienie opłaty za szkolenie.

Prowadzenie

Malwina Mielewczyk-Gronek

Prowadzący:

Malwina Mielewczyk Gronek
Magister psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1234), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (certyfikat nr 1600).

Absolwentka Wydziału Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT EDU w Warszawie (szkolenie psychoterapeutyczne w Centrum CBT EDU ukończone z wyróżnieniem). Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała w pracy w Dziennym Oddziale OTUA SP ZOZ w Warszawie, ul. Łokietka 11, Grupie Medycznej Vertimed, Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień w Piasecznie, Mazowieckim Towarzystwie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych ,,Powrót z U” w Warszawie, Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, SPOZ Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim zarówno na Oddziale Dziennym Nerwic jak i w Poradni leczenia uzależnień.

Obszarem jej zainteresowań są zagadnienia związane z zaburzeniami osobowości, uzależnieniami oraz praca nad samoświadomością.

Jest autorką publikacji ,,Blaszany drwal”- Opis terapii pacjenta z rozpoznaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu i napadów paniki. Terapia Poznawczo-Behawioralna, nr 14 (2022).

Masz pytania?

Napisz do nas! 

Kontakt:

Joanna Kuczyńska
j.kuczynska@cbt.pl
Tel.: 22 428 44 26

Regulaminy
Cena

980,00 

Dostępnych miejsc: 20