kurs-terapii-schematu

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu przygotowującym do uzyskania kompetencji oraz oficjalnego certyfikatu terapeuty schematu (Standard Level Schema Therapy).

Terapia schematu (ST) jest innowacyjnym podejściem integracyjnym, rozwiniętym przez Jeffreya Younga jako kontynuacja i rozszerzenie tradycyjnej terapii poznawczo- behawioralnej. Terapia schematu czerpie inspirację zarówno z cbt jak i z teorii przywiązania oraz terapii skoncentrowanej na emocjach. W odróżnieniu od standardowej terapii cbt, terapia schematu kładzie większy nacisk na rolę głębokiej relacji terapeutycznej ze szczególnym uwzględnieniem reparentingu, skupia się na problemach głęboko zaburzonych emocji oraz dysfunkcjach osobowościowych, stosując przy tym obok interwencji poznawczych, także techniki afektywne i doświadczeniowe.

Terapię schematu rekomenduje się do pracy z pacjentami różnych zaburzeń w tym z klientami szczególnie trudnymi oraz z chronicznymi zaburzeniami osobowości. Coraz liczniejsze wyniki randomizowanych badań wskazują na terapię schematu jako wysoce efektywną metodę terapeutyczną, między innymi w przypadku pacjentów z diagnozą zaburzenia osobowości borderline lub z clusteru C.

Szkolenie oparte jest o program zaaprobowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Terapii Schematu (ISST), co gwarantuje zarówno wysoki standard szkolenia jak i klarowną oraz kompletną ścieżkę uzyskania kompetencji oraz uprawnień terapeutycznych. Szkolenie obejmuje 96 godzin zajęć wykładowo – warsztatowych oraz wymagane programem superwizje grupowe. Uczestnicy uzyskają ponadto pomoc w spełnieniu wymagań egzaminacyjnych i przejściu procedury egzaminacyjnej.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy praktykujących lekarzy i psychologów posiadających certyfikat PTTPB,  absolwentów 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej bez certyfikatu.

Kandydatów obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna. Ilość miejsc na szkolenie jest ograniczona wymogami ISST do 18 osób.

Program:

 • 9-10 listopada 2018 (piątek – sobota) – Zagadnienia wprowadzające do terapii schematu: teoria, badania i wiodące techniki (14 godzin )
 • 14-15 grudnia 2018 (piątek – sobota) – Praca z trybami. Terapia zaburzeń osobowości z  clusteru  C (14 godzin)
 • 18-19 stycznia 2019 (piątek – sobota) – Psychodrama w terapii schematu i terapii poznawczo behawioralnej. Praca z pacjentem z diagnozą zaburzenia osobowości borderline i pacjentami z clusteru C (14 godzin)
 • 16-17 lutego 2019 (sobota – niedziela)-  Terapia zaburzeń osobowości: borderline oraz narcystycznej (12 godzin)
 • 15-16 marca 2019  – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)
 • 05-06 kwietnia 2019 (piątek – sobota) – Zastosowanie technik wyobrażeniowych w terapii schematu i terapii poznawczo-behawioralnej (14 godzin)
 • 10-11 maja 2019 (piątek – sobota) – Wykorzystanie relacji terapeutycznej w leczeniu zaburzeń osobowości. Przezwyciężanie typowych problemów występujących w relacji w terapii schematu i terapii poznawczo behawioralnej cz. I (14 godzin)
 • 07-08 czerwca 2019 (piątek – sobota) – Wykorzystanie relacji terapeutycznej w leczeniu zaburzeń osobowości. Przezwyciężanie typowych problemów występujących w relacji w terapii schematu i terapii poznawczo behawioralnej cz. II (14 godzin)
 • 13-14 września 2019 – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)
 • 11-12 października 2019 – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)
 • 15-16 listopada 2019 – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)
 • 13-14 grudnia 2019 – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)
 • 10-11 stycznia 2020 – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)
 • 14-15 lutego 2020 – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)
 • 13-14 marca 2020 – superwizja w 6 osobowych grupach ( każda grupa po jednym dniu każdego zjazdu superwizyjnego)

Koszt:

8500 zł/ osoba

Istnieje możliwość płatności w ratach:
I rata – 2500 zł,
II, III i IV rata – 2000 zł

Prowadzący:

Jędrzej Kosewski, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny i certyfikowany terapeuta i superwizor ST

Arnie Reed – Certified Schema Therapist and Clinical Supervisor. Zanim rozpoczął praktykę terapeutyczną był zawodowym żołnierzem armii brytyjskiej. W 1998 roku ukończył studia na wydziale nauk behawioralnych, a w 2001 roku uzyskał tytuł doktorski z psychoterapii i doradztwa psychologicznego na uniwersytecie w Surrey. Poszukując najlepszych metod pracy z trudnymi klientami ukończył podyplomowe kursy z zastosowania hipnozy, terapii odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych (EMDR) i dialektycznej terapii zachowań (DBT). Brał udział w pierwszym międzynarodowym kursie terapii schematu w Nowym Jorku prowadzonym bezpośrednio przez Jeffreya Jounga. Posiada uprawnienia terapeuty i superwizora terapii schematu, jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST). Obecnie pracuje w Community Mental Health Team (CMHT) w Cardiff oraz prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną specjalizując się w pracy z trudnymi pacjentami, w tym z rozpoznaniem zaburzeń osobowości. Uczy terapii schematu na University of Wales w Newport. Od 2010 roku jest zastępcą dyrektora Schema Therapy Workshop , instytucji zarządzającej szkoleniami z terapii schematu w Wielkiej Brytanii.

Informacje i zapisy:  eczajka@cbt.pl, edu@cbt.pl, tel.: 22 428 44 26

 

POBIERZ

Formularz zgłoszeniowy Terapia Schematu

POBIERZ